Naujienos

Pulpitas: prevencija ir galimi gydymo būdai

Pulpitas – tai būklė, kai pasireiškia danties viduje esančių minkštų audinių uždegimas. Šis pasireikšti gali tiek viename, tiek keliuose dantyse. Uždegimą dažniausiai sukelia bakterijos, prasiskverbusios į pulpą (minkštuosius danties audinius). Kadangi su dantų uždegimu susiduria nemaža dalis žmonių, šiame straipsnyje aptarsime pulpito prevenciją ir galimus gydymo būdus.

Pulpito prevencija

Pirmiausia reikia paminėti, kad pulpitas gali būti grįžtamasis ir negrįžtamasis. Pirmuoju atveju pasireiškia lengvas uždegimas ir trumpalaikis jautrumas, o antruoju – intensyvus, užsitęsiantis skausmas. Bet kuriuo atveju, atsižvelgiant į specialistų patarimus, nemalonių pojūčių galima išvengti. Tad patariama:

  • 2 kartus per dieną valyti dantis;
  • naudoti tarpdančių siūlą;
  • mažinti saldaus maisto vartojimą.

Pulpito riziką padidina blogi burnos higienos įpročiai, todėl svarbu tinkamai pasirūpinti burnos ertme. Atsižvelgiant į tai, svarbu reguliariai valyti dantis minkštų šerelių šepetėliu. Po maisto rekomenduojama praskalauti burną vandeniu arba skalavimo skysčiu.

Taip pat svarbu mažinti maisto produktų ir gėrimų vartojimą, kuriuose yra daug cukraus. Mityba, kurioje yra daug cukraus, skatina dantų ėduonies atsiradimą. Be to, pulpitas gali atsirasti dėl bruksizmo, patariama suvaldyti streso, nerimo šaltinį.

Pulpito gydymo būdai

Patikimas endodontinis gydymas leidžia efektyviai išvalyti šaknies kanalus, šiuos išdezinfekuoti ir vėliau hermetiškai užplombuoti. Pacientui pageidavus, visos procedūros metu gali būti taikomas nuskausminimas. Svarbu paminėti, kad šis gydymo būdas taikomas esant negrįžtamai pulpito formai.

Vis dėlto, jeigu pastebėta grįžtamoji pulpito forma, jo gydymas – paprastesnis. Šiuo atveju, pašalinus pagrindinę uždegimo priežastį, juntamas diskomfortas išnyksta. Priklausomai nuo uždegimo priežasties, gali pakakti karieso pašalinimo arba danties plombavimo. Kokybiškai atlikus gydymą, pulpa išgyja ir grįžta į įprastą, sveiką būklę.

Priklausomai nuo situacijos, jeigu pulpitą paskatino bruksizmas, atliekamas estetinis plombavimas. Po šios procedūros nuimami dantų antspaudai, pagal kuriuos technikas pagamina kapas. Šias dėvėti patariama nakties metu, kuomet nevalingai sukandami dantys. Taip pat kapą galima nešioti ir dieną, jeigu intensyviai sportuojama. Kapa apsaugo dantis ir tolygiai paskirsto sukandimo krūvį. Negydomas pulpitas gali išplisti ir pažeisti kitus dantis, todėl patariama nedelsti ir, pajutus pirmuosius simptomus, kreiptis į profesionalus. Patyrę odontologai nustatys pulpito formą ir paskirs individualų gydymo planą. Žinoma, taip pat svarbu užtikrinti tinkamą burnos higieną namuose ir reguliariai lankytis gydytojo odontologo kabinete

error: Turinys yra saugomas !!