Naujienos

Jei kuperozės pėdsakai išvagojo ir tavo veidą…

kuperoze

Žvelgdami į žmogaus veidą, neretai pabandome jame “įskaityti” ištisą gyvenimo istoriją. Nenatūrali melsvai rausva spalva ant veido gali sąlygoti spėjimą, neva tokia išvaizda – besaikio alkoholio vartojimo pasekmė. Kai kuriais atvejais pataikoma į “dešimtuką”, tačiau žmogą gali kankinti ir kuperozė – akivaizdžiai matomi išsiplėtę kapiliariai ant veido. Pastarieji dažniausiai išvagoja nosį skruostus, dekoltė. Dėmesio: pagrindiniu taikiniu tampa moterys, kurios, lyginant su vyrais, ne tik daug jautriau reaguoja į savo išvaizdos pokyčius, bet ir yra fiziologiškai imlesnės šiai ligai. Moteriškasis hormonas estrogenas  sąlygoja kraujagyslių sienelių silpnėjimą, o tai ir yra vienas iš kuperozę sąlygojančių veiksnių.

Pažintis su liga prasideda nuo priežasčių

Ieškant bet kokios ligos gydymo galimybių, pradžioje būtina išanalizuoti pastarąją sukeliančias priežastis: taip ne tik galima prisidėti prie esamos būklės gerinimo, bet ir, skiriant dėmesio profilaktikai, užbėgti problemai už akių. Šis ligos atveju daug kas yra mūsų pačių rankose,  kadangi kuperozės riziką didina ne vien žmogui nepavaldūs (amžius, ligos, paveldimumas) veiksniai, bet ir gyvenimo būdas.

Paveldimas ne tik grožis, bet ir jį darkantys sveikatos sutrikimai. Jei kapiliarai ant veido kankina mamą, budri turėtų būti ir dukra. Tokiu atveju rekomenduojama kuo anksčiau užsiimti ligos prevencija.

  • Amžiaus įtaka.

Bėgant metams silpsta kolageno skaidulos ir mažėja odos tankis, o tai ir yra viena pagrindinių kuperozės priežasčių. Neigiamą poveikį gali turėti ir gimdymo ar menopauzės sąlygojami hormonų pokyčiai.

  • Sveikatai ir grožiui pavojingi malonumai.

Įdegęs kūnas gražu, tačiau nekontroliuojamas mėgavimasis saule ar soliariumo lempomis gresia “meškos paslauga”: sausėjanti bei plonėjanti oda išryškina kraujagysles. Rūkymas, gazuoti gėrimai, kava, netinkams mityba – veiksniai, taip pat prisidedantys prie kuperozės atsiradimo.

Kas išduoda kuperozę?

Pastebėjus bet kokius odos pakitimus, būtina nedelsiant keliauti pas gydytoją: tik jis gali pasakyti tikrą diagnozę bei pasiūlyti tinkamiausias gydymo priemones. Visgi apie kuperiozės atsiradimą galima spręsti iš šių simptomų:

  • oda parausta, atsiranda kraujosrūvos, formuojasi odos mazgeliai;
  • kankina niežulys;
  • gali atsirasti pūliniai;
  • juntamas nemalonus odos dilgčiojimas bei “deginimas”.

Kuperozė ant veido gali atsirasti palaipsniui arba progresuoti žaibiškai. Liga sunkiai prognozuojama ir kiekvienam pasireiškia individualiai: būklė gali išlikti ilgą laiką nepakitusi arba kapiliarai vis labiau plečiasi, taip darkydami išvaizdą. Nors išsiplėtę veido kapiliarai yra laikomi daugiau estetine bei psichologine problema ir sunkesnių sveikatos sutrikimų neįtakoja, būtina atkreipti dėmesį, jog tai – signalas apie visų kūno kraujagyslių funkcionavimo sutrikimą.

Namų salygomis su liga galutinai atsisveikinti nepavyks

Medikai teigia, jog savarankiškas kuperozės gydymas ligos visam laikui nepašalina – galima sustabdyti progresavimą bei sušvelninti ant veido atsiradusius pokyčius. Žmonėms, kuriems aktualu kaip įmanoma greičiau  panaikinti veido odos subjaurojimo žymes, rekomenduojamas kapiliarų šalinimas lazeriu.

Saikingas deginimasis, dėmesys savo mitybai – kiekvienam prieinama, bet efektyvi prevencinė priemonė. Idealus vitaminų duetas kovoje su šia liga – vitaminas C (sustiprins kapiliarus ir sumažins raudonį) bei rutinas (slopins kraujagyslių plėtimąsi).

Veido raudonio gydymas neįsivaizduojamas ir be revizijos kosmetikos lentynoje. Čia atsidurti turėtų priemonės, skirtos jautriai, į raudonį linkusiai odai. Rekomenduojama atsisakyti veido šveitiklių stambiomis dalelėmis bei priemonių, kurių sudėtyje esančios medžiagos aktyvina odos kraujotaką.

Kapiliarų šalinimas lazeriu – “sunkioji artilerija” kovoje su kuperoze

Norintiems greitai ir efektyviai panaikinti kuperozės pėdsakus – išsiplėtusias kraujagysles, rekomenduojamas veido raudonio gydymas panaudojant lazerį. Rezultatas – akivaizdus (pašalintos kraujagyslės pakartotinai neišryškėja, tačiau, norint išvengti naujų kraujagyslių plėtimosi, rekomenduojama užsiimti anksčiau aprašyta profilaktika), o procesas – žaibiškas ir sukeliantis minimalų diskomfortą. Nėra randų rizikos.

Kapiliarų šalinimas nereikalauja anestezijos – prieš procedūrą veikiamas odos plotas atšaldomas, taip užkertant kelią skausmui, kurio dažnas pacientas baiminasi. Kapiliarų šalinimas lazeriu sukelia tik lengvą dilgtelėjimo jausmą. Specialisto kabinete kapiliarų šalinimas, priklausomai nuo veikiamo odos ploto ir pažeidimo lygio užtrunka vos nuo kelių iki keliasdešimt minučių. Procedūrų skaičius individualus – esant lengvam atvejui, užtenka 1-3 vizitų. Po lazerio procedūros atsiradusį paraudimą ar patinimą galima užmaskuoti specialiomis kosmetikos priemonėmis ir, laikantis nurodytų rekomendacijų, grįžti prie įprastos darbinės veiklos.


error: Turinys yra saugomas !!