Naujienos

Akių klinika: kokybiškas žvilgsnis į Jus supantį pasaulį

Jei skaitote šį straipsnį – Jums pasisekė. Ir tai toli gražu nėra koks nors mūsų susireikšminimas. Jei galite skaityti, vadinasi esate tame laimingųjų, kurių gyvenimo nekausto amžina tamsa, tarpe. (Aišku, tai nereiškia, jog į Jūsų regą jau nenusitaikę kol kas nejuntami, o galbūt tiesiog ignoruojami simptomai).Kaip jau supratote, nieko naujo nepapasakosime – visos temos apie sveikatą labai panašios, kartais net nuobodžios. Vien tik raginimai pastarąją saugoti ir branginti…Kol pačiam nieko nenutinka – tol nesuvoki visų tų pamokymų prasmės. Įsivaizduokite, jei Jus nuolat suptų akinanti tamsa…

Tiesa sakant, net nereikia pulti į kraštutinumus ir iš karto kalbėti apie aklumą – net ir ne tokie rimti regos sutrikimai gali daryti akivaizdžią neigiamą įtaką gyvenimo kokybei. Asmuo, atlikdamas tokius įprastus dalykus kaip skaitymas, automobilio vairavimas ar žaidimas su vaikais, susiduria su sunkumais. Jis, matydamas ribotą ar iškreiptą vaizdą, sukelia pavojų sau bei aplinkiniams. Čia puikiai tinka ką tik minėtas pavyzdys apie vairavimą. Dažnas žmogus nesugeba objektyviai įvertinti savo pablogėjusios sveikatos būklės, šiuo atveju – regėjimo sutrikimo. Net ir aiškinti nereikia, kokios galimos pasekmės, kai ne itin gerai matantysis sėdasi už vairo…Moralas paprastas: reikia įsisąmoninti, jog užklupus ligai, būtina bent laikinai pakeisti gyvenimo būdą, tačiau, savaime suprantama, niekas neskatina su atsiradusia negalia susitaikyti – ieškokite būdų pastarajai išgydyti ar bent stabilizuoti.

Geriausia, kai dar galima atsukti laiką atgal ir užsiimti…prevencija. Kalbant apie regėjimą, tai būtų:

 • Akių tikrinimas bent kartą per metus.
 • Reakcija į bet kokius regėjimo pokyčius, nesvarbu, ar tai būtų blankesnis, vaizdas, akių perštėjimas ar sausumas.
 • Akių tausojimas. Akių klinikos daugiausia sulaukia pacientų, neskyrusių dėmesio savo akių sveikatai – besaikis sėdėjimas prie kompiuterio, televizoriaus tikrai kenkia. Kaip ir vengimas nešioti akinius ar kontaktinius lęšius, kai to reikia (beveik kiekviena akių klinika siūlo dar ir kitą alternatyvą, kurią pristatysime plačiau).
 • Tinkama mityba. Mėlynės ir morkos tikrai sklidinos medžiagų, teigiamai įtakojančių regą – papildykite savo racioną pastaraisiais. Rekomenduojama vartoti ir atitinkamus maisto papildus, ypač asmenims, kurių akys priverstos per dieną įtemptai – vairuojantiems, dirbantiems su dokumentais, sėdintiems prie kompiuterio ir panašiai.

Kokios akių ligos dažniausiai pasitaiko?

 • Trumparegystė. Šis regėjimo sutrikimas pasireiškia susilpnėjusiu gebėjimu pamatyti toliau esančius daiktus.
 • Toliaregystė. Šiuo atveju žmogus susiduria su priešinga problema – blogiau mato artimus objektus. Pasitaiko, kai viena akis būna toliaregė, o kita – trumparegė.
 • Tai – sutrikimas, pasireiškiantis regėjimo miglotumu, neaiškumu.
 • Tai – padidėjęs vidinis akies spaudimas. Ši liga gali peraugti į aklumą.
 • Akių lęšiuko apsidrumstimas, sąlygojantis regimo vaizdo blankumą.

Kokios pagrindinės akių ligų priežastys?

 • Genetika ir paveldimumas. Tikriausiai pastebėjote, jog toje pačioje šeimoje neretai yra net keletas žmonių, nešiojančių akinius. Tai dažniausiai išryškėja vaikui vos tik gimus.
 • Regėjimas pablogėti ar net išnykti gali dėl patirtų traumų, ligų ar vartotų vaistų.
 • Netinkamas gyvenimo būdas: daug laiko praleidžiama prie kompiuterio, televizoriaus, skaitant ir panašiai.

Akiniai – bene seniausia ir žinomiausia priemonė, kurios pagalba gali būti atliekama regos korekcija. Tie asmenys, kuriems bent kažkada yra tekę „pasibalnoti“ nosį akiniais, puikiai žino, jog toks atributas nėra itin patogus, ką jau kalbėti apie estetinę išvaizdą. Alternatyva pastariesiems – kontaktiniai lęšiai, bet, vėlgi, pastarieji turi ir minusų, galimi uždegimai – vienas iš jų. Akių klinika bei joje dirbantys specialistai turi ką pasiūlyti ir šiuo atveju. Tai – lazerinė akių korekcija, trunkanti vos keliolika minučių ir galinti ilgam laikotarpiui pašalinti tokias jau minėtas ligas kaip trumparegystė, toliaregystė ar astigmatizmas. Tiesa, glaukomos gydymui, ypač vėlesnėse jos stadijose, padėti gali tik akių operacija. Lazerinę korekciją ar akių operaciją gali pasiūlyti specializuota akių klinika  Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kitame mieste.

Atidžiai rinkitės, kuri akių klinika yra pajėgi Jums suteikti profesionaliausias paslaugas. Būtent nuo medikų darbo kokybės bei naudojamos įrangos priklauso atliktų procedūrų sėkmė ir ilgalaikiškumas. O svarbiausia, atidžiai stebėkite, ar Jums nepasireiškia bet kokio pobūdžio regėjimo sutrikimai – juk pagalba ligos pradžioje visada yra efektyviausia

error: Turinys yra saugomas !!