Naujienos

Šeimos medicinos centrai – sveikatinimo įstaigos, esančios arčiausiai mūsų

Bažnyčia, švietimo bei medicinos įstaigos – vienos iš pagrindinių instancijų, kuriose kiekvienam žmogui tam tikrame amžiaus tarpsnyje, o galbūt net ir ištiso gyvenimo bėgyje, tenka lankytis. Nors nurodymai „nuleidžiai” iš viršaus, tačiau mes diskusiją pradėsime nuo vieno iš smulkiausių sraigtelių medicinos sistemoje. Tai – šeimos medicinos klinika, į kurioje dirbantį personalą kreipiamės pirmiausia, kai sušlubuoja sveikata ar tiesiog profilaktiniais tikslais.

Padėkite išsirinkti šeimos kliniką!

Prieš kurį laiką, kai medicinos įstaigų pasirinkimas buvo menkas, tokia problema neiškildavo – visi naudodavosi arčiausiai gyvenamosios vietos esančios klinikos paslaugomis. Tačiau privačioms medicinos klinikos ėmus dygti kaip „grybams po lietaus”, situacija pasikeitė – šios srities paslaugų teikėjų „asortimentas”gerokai išsiplėtė. Aišku, mažesniųjų miestelių bei kaimų gyventojai galėtų prieštarauti, jog jie susiduria su kardinaliai priešinga padėtimi – koks dar pasirinkimas, jei masiškai uždaromos ir vieninelės esančios poliklinikos?! Liūdna, tačiau esama situacija provincijoje vargu ar greitai pasikeis.. Grižkime prie pagrindinės temos: kuri šeimos klinika verta mūsų pasitikėjimo arba tiesiog yra mums priimtiniausia? Tai itin svarbu – juk šeimos klinika Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose bei kitame didesniame mieste yra tikrai ne viena.

Atstumas

Kai kurioms asmenų grupėms šis faktorius yra iš tiesų svarbus – pensininkams, mamoms su vaikais, kurios neturi galimybės naudotis nuosavu transportu ar asmenims, norintiems, jog klinika būtų prie pat darbo. Tokiu atveju galima likti prie teoriškai priklausančios klinikos pagal adresą arba pasirinkti arčiusiai esančią privačią.

Teikiamų medicinos paslaugų įvairovė

Vien pavadinimas „šeimos klinika” leidžia daryti išvadas, jog pastarojoje turi būti teikiamos pirminės medicininės priežiūros paslaugos visiems šeimos nariams – pradedant besilaukiančia moterimi ir baigiant garbingo amžiaus sulaukusiu seneliu. Įprastai šeimos klinikos teikiamos paslaugos turėtų apimti:

  • šeimos gydytojo konsultaciją;
  • pediatro konsultaciją;
  • odontologo paslaugas;
  • tam tikros srities specialistų konsultacijas – akušerio – ginekologo, chirurgo, psichologo ir panašiai (priklausomai nuo klinikos dydžio specialistų veiklos pobūdis skiriasi);
  • įvairių medicininių tyrimų atlikimą (bendrą kraujo, klinikinius, biocheminius ir kitus tyrimus).
  • skiepus;
  • profilaktines sveikatingumo programas tam tikrose amžiaus grupėse (tarkime gimdos kaklelio, krūties vėžio, prostatos vėžio tyrimai ir panašiai)
  • profilaktinę apžiūrą, pavydžiui, privalomą vairuotojų profilaktinę sveikatos patikrą.
  • kitas paslaugas: vaistų leidimą, injekcijas ir panašiai.
Kaina

Privatus medicinos šeimos centras savo teikiamas paslaugas yra suskirstęs į mokamas ir nemokamas – toks skirstymas galioja klinikoje prisirašiusiems pacientams, o kitiems dažniausiai mokėti reikia už viską. Dažnas iš mūsų neturi prabangos švaistytis pinigais, tad priimant sprendimą dėl medicinos įstaigos pasirinkimo, būtina iš anksto apsvarstyti savo finansines galimybes.

Medikų kompetencija

Be abejonės, kiekvienas iš mūsų norime pakliūti į gero specialisto rankas. Dėl tos priežasties pirmiausiai išsirenkamas norimas medikas (pažįstamų rekomendacijų keliu ar vadovaujantis internetinių komentatorių atsiliepimais). Aišku, retas atvejis, kai vienoje klinikoje dirba vien visapusiškai tenkinantis personalas. Patarimas: orientuokitės į gero šeimos mediko paieškas. Būtent su pastaruoju ir tenka dažniausiai susidurti.

O kas yra geras šeimos gydytojas?

Pas šeimos gydytoją skubame pajutę peršalimo simptomus ar kankinantį neiaiškų nuovargio jausmą, norėdami gauti atžalai pažymą, atleidžiančią nuo kūno kultūros pamokų ir panašiai. Kai kurios žmonių grupės keliauja ten tiesiog profilaktiškai…išsikalbėti. Kodėl prie kai kurių medikų durų eilės niekad nesibaigia ir pacientai čia ateina iš kartos į kartą, o pas kitus niekas lankytis nenori? Savaime suprantama, jog svarbus profesionalumas, tačiau greta stovi tokios asmeninės savybės kaip atjauta, rūpestingumas, dėmesys, pasiaukojimas ir panašiai. Linkime ir Jums rasti tokį šeimos gydytoją!

error: Turinys yra saugomas !!