Naujienos

Reabilitacija sanatorijoje: neabejotina nauda sveikatai, reikalaujanti rimto nusiteikimo

„Keliauji į sanatoriją? Kaip tau pavydžiu – puikiai pailsėsi!“ Nuo seno sanatorijos sąvoka siejosi su visapusišku atsipalaidavimu, savęs lepinimu bei atotrūkiu nuo kasdienės aplinkos. Tačiau šiame straipsnyje mes akcentuosime, jog tai – ne tik iš pažiūros nerūpestinga relaksacija, bet ir kryptingas sveikatos stiprinimo darbas, už kurį atsakingi ne tik medikai, bet ir patys pacientai. Pasmalsausime, ką savo klientams siūlo sanatorijos Druskininkuose – šiandien ypač atgijusiame kurortiniame mieste. Taip pat atsakysime į porą bene aktualiausių klausimų: kokie laimingieji gali naudotis šių reabilitacijos įstaigų paslaugomis bei ar nuo to stipriai nukenčia piniginė?

Pagrindinė sanatorijų funkcija – „pastatyti“ žmogų ant kojų

Kalbant apie žmogaus sveikatą, galima išskirti tris jos puoselėjimo etapus: profilaktika (atitinkamas rūpinimas savimi, bandant užbėgti už akių negalavimams), gydymas(is) (medikamentai, operacijos ir panašiai) bei reabilitacija (sveikatos stiprinimas naudojant tokias priemones kaip masažai, vandens procedūros, sportinė veikla, psichologiniai užsiėmimai ir panašiai). Sanatorijos – tai ta medicinos įstaiga, į kurią žmonės nukreipiami arba atvyksta savo iniciatyva. Dažniausi klientai – sergantieji lėtinėmis ligomis, tarkime – astma arba ūmiais sveikatos sutrikimais, pavyzdžiui – sportinė trauma.

Šių įstaigų paskirtis – sugrąžinti žmogaus darbingumą (jei įmanoma) arba tiesiog pagerinti jo fizinę bei psichinę savijautą. Tačiau pacientams privalu suvokti, jog stebuklas savaime neįvyks – reikės įdėti ir nemažai asmeninių pastangų. Tai itin svarbu įsisavinti asmenims, atvykusiems su gydančio mediko siuntimu. Reikia susitaikyti su mintimi, jog laikotarpis, praleistas reabilitacijos įstaigoje, bus griežtai „sustyguotas“ pagal laiką: ankstus kėlimasis ir skubėjimas į pirmąją paskirtą procedūrą, lakstymas iš kabineto į kabinetą ir panašiai (nekelkite sau klausimo, kaip tokį ritmą įsisavinti galės ligotas žmogus – sanatorinis gydymas skiriamas tik pajėgiam savimi pasirūpinti). Dažniausiai kiekvienos procedūros metu asmuo iš specialisto gauna daug vertingų patarimų, kai puoselėti savo sveikatą savarankiškai, tad reikia klausytis „ištempus“ ausis ir gilintis į gaunamą informaciją. Aišku, dienos bėgyje atsiranda laisvų valandėlių, kurias galima leisti taip, kaip kiekvienas pageidauja.

Ar sanatorijos Lietuvoje ir SPA centrai – vienas ir tas pats?

SPA centrus tikslingiausia tapatinti suteikiama momentine atsipalaidavimo galimybe, tuo tarpu sanatorijos – ilgalaikiu sveikatos stiprinimu. Tad sąvokos nėra visiškai tapačios. Aišku, šiandien tiek Druskininkų sanatorijos, tiek ir kituose miestuose įsikūrusios, greta tradicinių sveikatingumo procedūrų, siūlo ir pačių įvairiausių SPA seansų. Juk pastarosios didžiąją dalį pelno būtent ir gauna iš tų asmenų, kurie atvyksta savarankiškai ir už viską susimoka patys. Šios klientų grupės tarpe populiarūs ne tik relaksacijos savaitgaliai kūnui bei sielai, bet ir ilgesni vizitai, tarkime – atostogų nuo darbo laikotarpiu.

Patekimo į sanatoriją galimybės

Kaip minėta, patekimo į šią gydymo įstaigą keliai yra du – pasinaudojant Valstybinių ligonių kasų „geranoriškumu“ arba savo biudžetu. Apie antrą būdą kalbėti daug nereikia: žmogus, suvokiantis, jog su jo fiziniu bei dvasiniu pasauliu nėra viskas gerai ir manantis, kad būtent sanatorija gali šiuos negalavimus pašalinti, yra laukiamas išskėstomis rankomis – kvalifikuoti specialistai pasiūlys, kas yra geriausia konkrečiu atveju arba maloniai sutiks įgyvendinti paciento pageidavimus.

Patekti „valdiškai“ yra kiek sudėtingiau – vis tas nelemtas biudžeto ribojimas. Už gydymą atsakingas medikas ar komisija priima sprendimą, ar konkrečiam pacientui tikslinga skirti reabilitacinį gydymą sanatorijoje: sprendžiama ar pastarasis pajėgus ten būti, ar gydymas gali atnešti akivaizdžią naudą ir panašiai. Tam skiriamų lėšų kiekis yra ribotas – klausimas, ar visi asmenys, kuriems reabilitacija reikalinga, gali pasinaudoti tokia galimybe. Būtina paminėti, jog dažniausiai kompensuojama tik už reikalingų procedūrų atlikimą – maitinimo išlaidas tenka padengti patiems (išimtiniais atvejais suteikiamas šimtaprocentinis kompensavimas).

Ach, tie Druskininkai…

Tikriausiai vienas dažniausiai pasikartojančių raktinių žodžių, naudojamas ieškančių informacijos internete apie reabilitaciją ar relaksaciją, yra „druskininkai sanatorijos“. Vien jau naujam gyvenimui „pakilęs“ miestas vilioja, o ką jau kalbėti apie modernias ir įvairias paslaugas siūlančias sveikatinimo įstaigas – sanatorijos Druskininkuose yra net kelios. Kiekvienam asmeniui neabejotinai bus pasiūlytas procedūrų kompleksas, geriausiai galinti susidoroti su kankinančiu negalavimu – vienam reikia masažų kūno atsigavimui po traumos, kitam – vandens procedūrų ar specialių organizmą valančių gydomųjų kokteilių. Sanatorijos Druskininkuose laukia Jūsų – puoselėkite savo sveikatą!

error: Turinys yra saugomas !!