Patarimai, kaip televizoriaus žiūrėjimą paversti saugesniu ir sveikesniu

Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kaip televizoriaus žiūrėjimas kenkia mūsų sveikatai – nors kai kurios kalbos yra perdėtos, šiuose žodžiuose tiesos yra. Visgi, dažniausiai dėl to kalti ne OLED ar LCD televizoriai, tačiau mes patys, o dar tiksliau – neteisingi mūsų įpročiai. Jei baiminatės dėl televizoriaus daromos žalos, išbandykite ir kasdienybėje pritaikykite šiuos patarimus!
Kaip įmanoma dažniau pakilkite nuo sofos. Nueikite į virtuvę ir išgerkite vandens, užkąskite, padžiaukite skalbinius ar išplaukite indus – darykite bet ką, kad tarp televizijos žiūrėjimo bent šiek tiek pajudėtumėte. Ne kartą įrodyta, jog būtent ilgas gulėjimas ar sėdėjimas vienoje pozoje turi daugiausiai žalos, todėl kuo dažniau atsikelsite, tuo mažiau problemų turėsite ateityje. Šiais laikais net nebereikia laukti reklamų – vos tik filmo siužetas pasirodys nebe toks įdomus, trumpam jį sustabdykite!
Pabandykite televizoriaus žiūrėjimą suderinti su sportu. Įspūdingų rezultatų taip galbūt ir nepasieksite, tačiau jeigu žiūrėdami mėgstamą programą tuo pačiu metu atliksite ir nesudėtingus pratimus, kalorijų tikrai pavyks sudeginti – tą puikiai įrodys šiuo metu taip mėgstami išmanieji laikrodžiai. Šiek tiek paieškoję, rasite ne vieną sporto programą, pritaikytą būtent televizoriaus žiūrėjimui: net ir patys nustebsite, jog tokia veikla gali būti ir smagi, ir efektyvi!
Stebėkite, ką ir kiek valgote žiūrėdami televizorių. Aptingimas, atsiradęs viršsvoris ar kitos panašios problemos gali atsirasti ne tik nuo per dažno televizoriaus žiūrėjimo, bet ir nuo besaikio užkandžiavimo mėgstamų programų metu. Tikriausiai esate girdėję, kad valgydami ir ką nors veikdami, taip greit nepasisotiname, todėl ir porcijos tampa kur kas didesnės. Kad to išvengtumėte, stenkitės prie televizoriaus neužkandžiauti, o jeigu to padaryti nepavyksta, bent jau ribokite maisto kiekius ar rinkitės nekaloringus užkandžius.
Pabandykite pažaisti „paslėpto pultelio“ žaidimą. Jei gyvenate ne vienas, su antrąja puse galite pažaisti žaidimą, kuomet vienas iš Jūsų nežino, kur yra padėtas televizoriaus pultelis. Tai reiškia, kad Jums teks atsistoti ir į jį surasti arba atsistoti ir nueiti perjungti kanalą – vadinasi, kad bet kuriuo atveju šiek tiek pajudėsite. O jeigu sugalvosite, kaip šį žaidimą patobulinti, dar ir smagiai praleisite laisvalaikį!
Venkite televizoriaus prieš pat miegą. Nors šia tema diskutuojama labai dažnai ir vieningos išvados iki šiol nėra priimtos, jeigu tik turite galimybę – verčiau prieš pat miegą televizorių išjunkite: tuomet atsibusite kur kas žvalesni ir geriau pailsėję. Visgi, yra žmonių, kurie be televizoriaus skleidžiamo garso negali užmigti – jei esate vienas iš jų, tikrai nebūtina kardinaliai keisti savo įpročių.
Darykite tai saikingai. Kalbant apie televizoriaus žiūrėjimą, galima prisiminti liaudies išmintį, bylojančią, jog kas per daug, tas nėra sveika. Jei mėgstamas laidas ir serialus žiūrėsite saikingai, vengsite kelias valandas trunkančių „maratonų“ ir turėsite daugiau laisvalaikio užsiėmimų, bet kokių problemų tikrai pavyks išvengti!
Televizoriaus žiūrėjimas turėtų būti smagia, atpalaiduojančia pramoga, o ne gyvenimo būdu ar vieninteliu laisvalaikio užsiėmimu – jei taip ir yra, tikrai nėra dėl ko nerimauti. Verčiau apžiūrėkite, kokių naujovių atsirado šių prietaisų rinkoje: gausų televizorių pasirinkimą siūlo el. parduotuvės.