Ką turi turėti kiekvienas sportuoti norintis žmogus?
Jeigu laisvu laiku mėgėjiškai arba gana rimtai sportuojate, tenka investuoti į save, savo kūną bei sportinį inventorių. Tiek gera sportinė avalynė, tiek kiti kokybiški sportui reikalingi atributai kainuoja, ir gana nemažus pinigus. Dėl to svarbu tinkamai pasverti visas išlaidas, neprisipirkti bereikalingų daiktų bei visų pirma galėti sportuoti su prasčiausiu treningu ir sportbačiais ir tik tada leisti sau gerinti inventoriaus kokybę. Tačiau, jeigu į sportą žiūrite rimtai arba planuojate reguliariai sportuoti – yra tam tikri dalykai, kuriuos turėtų turėti kiekvienas(-a), kuris(-i) nori sportuoti. Tai yra…
Narystė sporto klube
Daug kas gali stoti mūru prieš tai ir sakyti, kad sporto klubas yra pinigų metimas į balą. Deja, bet tai nėra tiesa. Bute padaryti pilno kūno treniruotę su svoriais arba gerą cardio treniruotę yra kone neįmanoma. Taip, jeigu turite labai daug pinigų ir didžiulę erdvę, kurią galite skirti mini sporto salės įrengimui – viską galima atlikti namuose, tačiau pigiau ir naudingiau yra lankyti sporto salę.
Ypač, jeigu pradedate, būtina pasikliauti specialistų, trenerių patarimais. Reikia išmokti kaip taisyklingai daryti pratimus, sužinoti savo kūno privalumus ir trūkumus, suprasti, kokius raumenis labiausiai reikia stiprini, kaip teisingai treniruotis ir nepervargti, sumažinti traumų riziką ir taip toliau. Vėliau, kai įgaunate gerą formą – sporto klubas gali būti ir nereikalingas, bet kol pradedate, reikia sugerti žinias iš jų turinčių trenerių, todėl narystė sporto klube bus puiki investicija!
Tinkama sportinė apranga ir avalynė
Aktyviam gyvenimui palaikyti reikėtų bent jau dviejų valandos trukmės treniruočių per savaitę. Jeigu norite geresnių rezultatų – treniruokitės daugiau, tačiau nepamirškite, kad tai kainuoja. Norint sportuoti tris ar keturis kartus per savaitę, reikia sportinės avalynės. Kiekvienai sporto šakai yra skirtingo tipo avalynė, bet aktyviame laisvalaikyje svarbiausia – patogumas, čiurnos stabilumas (kad sumažėtų nikstelėjimo rizika) bei tai, kad koja bate „kvėpuotų“, mat bate prakaituojanti koja skleidžia labai nemalonų kvapą.
Lengvosios atletikos sportbačių kainos prasideda nuo 60 ir 80 eurų, krepšinio sportbačių nuo 70 eurų, futbolo – panašiai kaip ir krepšinio ir t.t. Batus panaudoję treniruotėje, bent 24, o geriausia – 48h vėdinkite.
Taip pat ir sportinė apranga turėtų būti patogi. Matuodamiesi patikrinkite ar patogu tūpti, lenktis, įsitempti. Jeigu judesiai nevaržomi, nekyla diskomforto – tokie rūbai tikrai tiks. Iš esmės daugiau dėmesio reikia skirti šortams, nes visam sportui gali tikti absoliučiai bet kokie marškinėliai, kurie pagaminti iš storesnės, gerai prakaitą sugeriančios medžiagos. Tokių marškinėlių kainos prasideda nuo 12-15 eurų už vienetą ir kyla aukštyn, priklausomai nuo gamintojo.
Apatinė sportinė apranga
Sportinės tamprės – puikus pirkinys. Vos už dvidešimt ar keliasdešimt eurų galite įsigyti patogias, gerai prakaitą sugeriančias sportines tampres (vyriškas arba moteriškas). Sportinės kojinės taip pat turėtų būti kitokios nei kasdienės. Jos – storesnės, aukštesnės.
Su tinkamai parinkta apatinio sluoksnio apranga sportuoti bus daug maloniau ir patogiau, beje – užtikrinsite geresnę kūno higieną.
Kūno apsaugos (jei reikia)
Jeigu esate patyrę kokią nors traumą arba turite skaudesnę kūno vietą (keliai, alkūnės, pečiai, nugara ir t.t.), turite saugoti jas bet kokio intensyvesnio sporto metu. Įtvarai, raiščiai, bintai, pleistrai – visos šios priemonės yra skirtos traumų rizikos bei padarinių mažinimui.
Tokias apsaugas galima įsigyti daugumoje specializuotų sporto arba ortopedijos reikmenų parduotuvių.
Šaldanti priemonė/pleistrai/tvarstis
Traumos yra neatsiejama sporto dalis. Užkliūti ir susitrenkti, paslysti ir nikstelėti, nukristi ir užsigauti – kaina, kurią kartais tenka sumokėti. Būtina pasiruošti tam, kad traumos gali nutikti ne tik jums, bet ir aplinkui sportuojantiems žmonėms.
Jeigu patiriama trauma, sumuštą, patemptą ar pažeistą vietą reikia kuo greičiau šaldyti, todėl šaldantis purškalas ar gelis yra puikūs pagalbininkai. Žaizdas reikia sutvarstyti bei paslėpti, todėl be pleistro ir tvarsčio irgi nereikėtų dažnai sportuoti.
Išmanioji apyrankė arba panašus įtaisas
Ne tik tam, kad draugams socialiniuose tinkluose girtumėtės, kad nubėgote ilgiausią atstumą, bet, kad galėtumėte sekti savo progresą, stebėti širdies darbą bei gerinti sveikatą. Išmanioji apyrankė arba išmanusis laikrodis gali padėti matuoti širdies ritmą ir leis optimizuoti treniruotes taip, kad kūnas gautų maksimalią naudą.
Sporto bei mitybos planas
Bėgimas ir bandymas pakelti kuo sunkesnį svarmenį tėra viena medalio pusė. Reikia turėti aiškų, techniškai ir metodiškai apibrėžtą sporto planą, kad dirbtų kuo daugiau raumenų ir būtų palaikomas viso kūno tonusas. Tam reikia specialios treniruočių programos. Ją rekomenduojama kiek keisti kas 6-8 mėnesius.