Fizioterapija: dar vienas sveikatos gerinimo būdas
Kai kurios sąvokos yra taip dažnai girdimos, jog, atrodo, jų reikšmė turėtų būti visiems savaime suprantama. Tačiau neretas, paprašytas vieną ar kitą žodį patikslinti, susigėstų ir prarastų kalbos dovaną. Tarkime – fizioterapija. Žinome, jog kalba eina apie gydymą bei reabilitaciją, tačiau ties čia visa išmintis ir baigiasi…Nenorite ir Jūs būti nežiniuko vietoje? Skaitykite ir gilinkite savo išprusimą!
Kas tai yra?
Nereikia turėti medicininio išsilavinimo ar nuolat lankyti pas medikus, jog suvoktume, kad gydymas paremtas toli gražu ne vien atitinkamų medikamentų vartojimu. Ne paslaptis, jog tablečių bei injekcijų griebiamasi tada, kai pacientų būklė būna ganėtinai sunki, o jų naudojimas neretai sukelia ir šalutini poveiki. Gydyti, gerinti savijautą po traumų, operacijų, gulėjimo stacionarų skyriuose ar tiesiog stiprinti organizmą gali padėti ir tokie natūralūs gamtos veiksniai kaip vanduo, purvas, saulė bei dirbtiniai – šviesa, elektromagnetinės bangos, ultragarsas ir kiti, žmogaus kūną veikiantys per specialius modernius prietaisus. Fizioterapija būtent ir yra skirtingų fizikinių veiksnių panaudojimas, siekiant įvairiapusių žmogaus sveikatos gerinimo tikslų. Tai – saugu, efektyvu, žada apčiuopiamą rezultatą, tinkama daugeliui žmonių (aišku, yra kelios aplinkybės, kurioms esant fizioterapijos procedūros yra rizikingos arba apskritai negalimos), tik privalu tai pritaikyti prie konkretaus paciento atvejo.
Reabilitacijos procedūrų įvairovė įgalina padėti kamuojamiems skirtingų problemų
Reabilitacijos centrai, kuriose fizioterapiją galima rasti tarp teikiamų paslaugų „asortimento“, siūlo keletą jų variantų. Tiesa, pastarosios nėra renkamasi pagal individualų „skonį“ – kas gražiau skamba ar maloniau atrodo. Medicinos specialistai, išnagrinėję kiekvieno paciento atvejį – galutinį gydymo/reabilitacijos tikslą, turimas ligas, amžių ir panašius kriterijus – parengia individualų fizioterapijos planą, sudarytą iš atskirų procedūrų, skirtingos trukmės bei procedūrų kiekio. Supažindinsime su keletu pačių populiariausių fizioterapijos procedūrų.
Ultragarso terapija
Didesnio kaip 20kHz žmogaus negirdima garso rūšis, žmogaus organizme sukelianti į masažą panašų poveikį. To pasėkoje gauna didesnį deguonies kiekį, skatinami audinių atsinaujinimo bei gijimo procesai.
Galvanizacija
Kūno veikimas žemos įtampos srove. Ši procedūra gerina centrinės nervų sistemos būklę, aktyvina kraujotaką, turi skausmą slopinantį poveikį.
Elektroforezė
Vaistų patekimo į žmogaus organizmą galimybė panaudojant galvaninę srovę. Šio metodo dėka medicininiai preparatai į žmogaus kraujo apytakos sistemą patenka palaipsniui ir pasisavinami iš lėto. Rekomenduojama asmenims, sergantiems nervų sistemos ligomis, besiskundžiantiems sąnarių uždegimu.
Lazerinė terapija
Tai – viena moderniausių fizioterapijos procedūrų, kurios spindulių energija yra pajėgi pasiekti gilesnius audinius bei organus.
Elektrostimuliacija
Impulsinių elektros srovių dėka pagerėja audinių mityba, spartėja medžiagų apykaita, plečiamos kraujagyslės, stimuliuojami nervai bei raumenys.
Naudinga informacija
Susigundėte fizioterapijos galimybe, tačiau nežinote kur kreiptis? Bet kuris Lietuvos reabilitacijos centras gali pasiūlyti šią galimybę. Jei į šią gydymo įstaigą Jūs atvykstate su gydytojo siuntimu, reikiamos procedūros nekainuos nieko. Visgi, jei sąmoningai rūpinatės savo sveikata ir į sanatoriją ar reabilitacijos centrą atvykstate savarankiškai, teks atverti nuosavą piniginę. Fizioterapija Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje yra prieinama ir neretame medicinos centre.
Taigi, fizioterapija – tai iš pažiūros gana neįtikėtinų fizinių veiksnių pasitelkimas medicinos srityje, dažniausiai – palaikomajame gydyme, tai yra reabilitacijoje. Šis gydymo metodas gali suteikti efektyvią pagalbą asmenims, besiskundžiantiems pačiais įvairiausiais sveikatos sutrikimais: pradedant problemomis su judėjimo aparatu ir baigiant, tarkime, imuniteto nusilpimu. Tinkamo fizioterapijos metodo parinkimas gali būti naudojamas ir profilaktiniais sumetimais. Tai – maloni, kai kuriais atvejais – net ir atpalaiduojanti procedūra, žadanti džiuginančius rezultatus bei leidžianti negalvoti apie galimas grėsmes: juk tai – natūralus neinvazinis gydymas.