Riebalų nusiurbimas: efektyvus kūno formų koregavimas, įpareigojantis ilgalaikiu rūpinimusi savo gyvenimo būdu
![](https://www.sveikatosgidas.lt/wp-content/uploads/2014/12/riebalai-620x264.jpg)
Visi žinome, jog šiuolaikinis estetikos standartas nukreiptas į tobulus, jaunatviškus veido bruožus bei proporcingą kūną – su „pūpsinčiais“ apvalumais reikiamose vietose, tačiau iš principo liauną figūrą. Tokie grožio etalonai šmėžuoja visuomenės „grietinėlės“ sluoksniuose, į juos lygiuotis poreikį jaučia ir eiliniai žmogeliai. Aišku, ne visi. Kitiems tokia išvaizdos kategorizacija kelia juoką ar net pasipiktinimą – juk yra daug sričių, į kurias investuoti apsimoka kur kas labiau (karjera, šeima, mokslas ir panašiai). Tačiau jei kūno grožis įeina į taip vadinamą asmeninę žmogaus gyvenimo laimės formulę, stebėtis ar smerkti neturėtume. Juolab, jog šiandieninės plastinės operacijos iš pažiūros gali padaryti bet ką – svarbu, jog žmogus, prieš guldamasis ant operacinio stalo, gerai suvoktų, kam ryžtasi. Šiame straipsnyje supažindinsime su viena iš dažniausiai Lietuvoje bei pasaulyje atliekama plastine operacija – riebalų nusiurbimu.
Riebalų nusiurbimas – tai vieną ar daugiau valandų trunkanti operacija, kurios metu, į tam tikrose kūno vietose (dažniausiai natūraliose kūno raukšlėse ar ten, kur odą dengia rūbai) padarytas nedideles įpjovas įkišami siauri vamzdeliai, pro kuriuos nepageidaujamas riebalų perteklius ir nusiurbiamas. Tai – vadinamasis vakuuminis nusiurbimas, greta kurio vis labiau populiarėja modernesnis riebalų nusiurbimas lazeriu. Riebalų nusiurbimas lazeriu – technologija, paremta lazerinio spindulio riebalų suskaidymu ir pašalinimu per atliktus milimetrinius pjūvius, viliojanti mažesniu randelių pastebimumu, lengvesniu pooperaciniu laikotarpiu ir panašiai. Pašalinti riebalai gali tarnauti „kilniam“ tikslui: klientui pageidaujant, atliekama riebalų implantacijos procedūra, kurios metu pastarieji naudojami veido raukšlių užpildymui, lūpų putlinimui, užpakalio formos koregavimui ar krūtinės didinimui. Visai apsimoka, ar ne? Aišku, tai yra dvi skirtingos plastinės operacijos, už kurias taikomi atskiri įkainiai.
Plastikos chirurgai dažniausiai „nusitaiko“ į šias problemines mūsų kūno vietas: pilvą, užpakalį, šlaunis, blauzdas, rankas, pasmakrę, šonus ir panašiai. Nieko keisto, jog šiai, kaip ir kitoms plastinėms operacijoms, dažniausiai ryžtasi moterys. Visgi, atsiranda ir pacientų vyrų, norinčių pakoreguoti savo kūno formas (ne paslaptis, jog pastaruosius dažniausiai kankina per daug išsikišęs pilvukas…). Aišku, analizuojant šios klientų grupės motyvus, galime ir čia įžvelgti moterų įtaką: juk dalis vyrų stengiasi lygiuotis į dailią savo gyvenimo palydovę arba, pagerėjusios išvaizdos dėka, tikisi pastarąją „sumedžioti“.
Kokią potencialią naudą gali atnešti riebalų nusiurbimo operacija?
- Vizualiai pagražėjusi figūra bei bendras žmogaus „portretas“.
- Išaugęs pasitikėjimas savimi, pasitenkinimas išvaizda bei kiti teigiami psichologiniai aspektai.
- Puiki galimybė atsikratyti riebalų pertekliaus tose vietose, kurias „įveikti“ nepajėgus nei sportas, nei dietos, tarkime, pagurklis, vidinė rankų dalis, keliai ir panašiai.
- Kai kam tai tarnauja kaip puiki motyvacija, norint išsaugoti akivaizdžiai pagerėjusias linijas: tenka savo gyvenimo būdą „perkratyti“, papildant fiziniu krūviu bei subalansuota mityba.
Būtina paneigti mitą, jog riebalų nusiurbimas – alternatyva neturintiems valios sportuoti ar kritiškai vertinti tai, ką deda į burną. Priešingu atveju visi turtuoliai būtų gražūs ir liekni (na, išskyrus tuos senosios kartos atstovus, kuriems „didelis“ kūnas siejasi su galia ir pinigais). Nors nusiurbtų riebalų ląstelės automatiškai neatsinaujina, tačiau jei propaguojama ydinga gyvensena, ir toliau sėkmingai pilnėjama. Negana to, negalima nusiurbti tokio riebalų kiekio, kiek reikia iki „pilnos laimės“, tai yra svajonių figūros. Kartu su riebalais pašalinamos ir tokios svarbios medžiagos kaip kraujas bei kiti svarbūs skysčiai, todėl protu nesuvokiamo kiekio nusiurbimas gali sukelti rimtas komplikacijas ar net mirtį (dažniausiai orientuojamas į 1 – 2 litrus). Kaip minėta, tai gali būti viena iš kompleksinių kūno formų dailinimo programos dalių arba stimulas išlaikyti esamus rezultatus.
Riebalų nusiurbimas kaina siekia maždaug 5000 tūkstančius litų. Tai yra palyginus nedaug, jei operacija tampa pagrindu siekti gauto rezultato išlaikymo. Tačiau jei ir toliau ruošiamasi gyventi taip, kad riebalai „klestėtų“, ši procedūra prilygsta pinigų švaistymui. Negana to, reikia turėti galvoje, jog riebalų nusiurbimas gali įtakoti nudribusios odos atsiradimą – šio defekto pašalinimas taip pat kainuoja.
Plastikos chirurgai profesionalai tikisi, jog jų suteikta procedūra ženkliai pakels pacientų gyvenimo kokybę. Kalbant apie riebalų nusiurbimo operaciją, tai įmanoma tik tada, jei žmogus realiai suvoks, kokiems gyvenimo būdų pokyčiams pastaroji įpareigoja.