Nosies plastinė operacija: pirmiausia būtina objektyviai įvertinti šios procedūros poreikį
Grožis – elementas, reikšmingai įtakojantis mūsų gyvenimo kokybę. Visų pirma tai sąlygoja didesnį pasitikėjimą savimi – reikšmingą „pamatą“ žmogaus charakterio procese. Jei žmogus gražus, atrodo, jam sekasi visur. Ir tai nėra sutapimas. Aišku, nereikia būti paviršutiniškiems ir aukštinti vien išorę – yra ir kitų, ne ką mažiau svarbių ypatybių. Tačiau realistiškai žiūrint, išorė vaidina reikšmingą vaidmenį. Kur, pamačius žmogų, visų pirma pirma nukrypsta (dabar mes ne apie tai, ką vyrai iškart pastebi moteryse) akys? Taip, teisingai, į veidą: forma, akys, lūpos, nosis…būtent nosies korekcija, kuriai pasitelkiama plastikos chirurgija, ir yra šio straipsnio „vinis“.
Kuo žmonėms neįtinka nuosava nosis?
Plastikos chirurgai sulaukia skirtingo pobūdžio pacientų nusiskundimų. Dažniausiai įvardinamos tokios priežastys:
- „Kuprota“ nosis;
- Netinkamas nosies dydis: per ilga, trumpa, siaura, plati ir panašiai;
- Kreivumas;
- Netenkinanti šnervių forma;
- „Ydingas“ nosies galiukas: per platus, per didelis, „žiūrintis“ žemyn, aukštyn ir panašiai.
Minėti defektai gali būti estetinio pobūdžio, tačiau neretai tai trukdo normaliai vykti kvėpavimo funkcijai, sąlygoja dažną slogą, galvos skausmą ir panašiai: tuomet nosies operacija yra būtina dėl sveikatos. Plastinė nosies operacija dėl praktinių sumetimų dažniausiai atliekama vyriškajai pacientų daliai, moterims, nieko keisto, tai itin aktualu ir dėl grožio.
Nosies formos trūkumai gali būti įgimti ar atsirasti gyvenimo eigoje kaip įvairių traumų pasekmė. Tai – itin jautri tema paauglystėje. Vaikai yra labai negailestingai, tad kažkuo išsiskirianti nosis tikrai nepraslys jiems pro akis. Nuolatinės patyčios gali turėti rimtų psichologinių padarinių, tad tėvai privalo realiai įvertinti situaciją ir imtis atitinkamų priemonių.
Ar tikrai kalta nosis?
Yra dalis žmonių, kurie, vertindami save, mato iškreiptą, netobulą vaizdą. Profesionalūs plastikos chirurgai, aiškindamiesi motyvus, skatinančius gulti po skalpeliu, būtent ir stengiasi identifikuoti tokio „plauko“ pacientus: iškart aišku, jog jiems galutinis rezultatas pasitenkinimo neatneš ir norėsis dar ir dar (tikriausiai prisimenate velionio „pop karaliaus“ istoriją?).
Reikia atsakyti sau į klausimą, ar nosies forma ir yra toji pagrindinė priežastis, gadinanti gyvenimą ir ar nosies formos korekcija situaciją pakeis į teigiamą pusę? Neretai problemos slypi kažkur giliau ir jų sprendimui visų pirma reikalingas psichologinis, o tik vėliau – fizinis gydymas.
Nosies plastinės operacijos ypatybės
Nosies plastinė operacija – vienas dažniausiai atliekamų procedūrų, tačiau tai toli gražu nebyloja apie pastarosios techninio proceso paprastumą. Priešingai, tai – itin sudėtinga operacija ir nemenka dalis chirurgų nesijaučia šioje srityje turį pakankamai kompetencijos. To priežastys:
- Nosis – plotu nedidelė, tačiau bene reikšmingiausia veido dalis. Kai kalbama apie pastarosios operaciją, turima galvoje tikslumą ne centimetrais, bet milimetrais.
- Specialistas turi gebėti numatyti ateitį – galutinis šios operacijos rezultatas išryškėja tik maždaug po metų.
Nosies plastinė operacija gali būti skaidoma į šiuos etapus:
Konsultacija.
Kai jau buvo minėta, grožio chirurgas, įsijausdamas į psichologo vaidmenį, aiškinasi paciento motyvus bei norus. Pasitelkiama vizualizacija: kompiuterio ekrane arba tiesiog ant popieriaus pacientas pavaizduoja savo svajonių nosį po korekcijos. Specialistas taip pat iliustruoja būsimą rezultatą. Aptariama operacijos eiga, rizika, pooperacinis laikotarpis bei kitos abejoms pusėms aktualios detalės.
Operacija.
Nosies operacija atliekama dviem būdais:
- Uždaru, tai yra darant pjūvius nosies gleivinėje, išvengiama pastebimų randų.
- Atviru, kai pjūviai atliekami išorėje. Tokiu atveju kurį laiką reikia susitaikyti su randeliais.
Žmonės, mąstantys apie būsimą operaciją, be reikalo kelia sau nerimą žiūrėdami įvairių video įrašų šia tematika. Pacientui yra atliekama narkozė, pačios procedūros trukmė – apie 2 valandas. Dažniausiai iškart, po specialaus įtvaro uždėjimo, galima keliauti namo.
Pooperacinis laikotarpis.
Reikia susitaikyti su mintimi, jog maždaug 10 dienų veidą „puoš“ mėlynės. Įtvarą leidžiama nusiimti po savaitės, bet tai, ką matote veidrodyje, toli gražu nėra galutinis rezultatas: kaip minėta, jis džiugins tik maždaug po metų.
Grožio chirurgija gali atnešti daug teigiamų permainų žmogaus gyvenime. Tad, jei problema yra reali ir egzistuoja palankios galimybės jai išspręsti, kam save kankinti? Kitas variantas, jei nosies korekcija tėra tik viena iš detalių savęs „perkūrimo“ programoje. Tai jau užuomina į galimą rimtą psichologinę ligą.