Naujienos

Nosies pertvaros operacija: kvėpuokite laisvai!

Nosies pertvaros operacija

Nosies pertvaros operacija – kad ir nesudėtinga, tačiau pakankamai rimta medicininė procedūra. Todėl šiame straipsnyje nuodugniai išanalizuosime kaip, ir dėl kokių priežasčių ji yra atliekama. Nosis – maža, tačiau reikšminga tiek savo atliekama praktine, tiek ir estetine funkcija mūsų kūno dalis. Būtent jos dėka gauname gyvybiškai būtino oro gurkšnius bei turime tokį dailų, žavingą ar išskirtinį veidelį. Antrasis aspektas itin aktualus dailiosios lyties atstovėms, tačiau, deja, vaizdas veidrodyje ne kiekvieną verčia šypsotis: tai per trumpa, per ilga, kreiva, bukas ar smailas galiukas ir panašiai. Tokiu atveju problemos gali būti išsprendžiamos kvalifikuotų plastikos chirurgų dėka. Tačiau šiame straipsnyje orientuosimės ne į estetinę, bet į funkcinę nosies plastiką. Dėl tam tikrų priežasčių pastaroji gali sunkiau dirbti savo darbą – tai yra atsiranda trukdžiai normaliam oro patekimui pro nosies ertmę. Aišku, dėl to neuždusime, tačiau gyvenimo kokybė, šios problemos nesprendžiant, stipriai nukenčia.

Laikas įvardinti, kas toji nelaboji problema yra. Tai – kreiva nosies pertvara.  Nosies pertvara – tai sienelė, sudaryta iš kaulinio bei kremzlinio audinio, dalinanti nosį į dvi dalis, kurias mes vadiname šnervėmis. Jos kreivumas iliustruojamas raidėmis:

  • C, kai yra nuokrypis į kairę ar dešinę pusę;
  • S, kai yra vertikalus ar horizontalus pertvaros kreivumas.

Pertvara gali turėti ir įvairias anomalines ataugas, taip pat trukdančias normaliai kvėpavimo funkcijai.

Neskubėkite išorėje akivaizdžiai matomo nosies kreivumo tapatinti su pertvaros kreivumu – kai kuriems „kreivanosiams” tai yra išimtinai estetinė problema. Šį defektą, atlikęs apžiūrą, gali diagnozuoti tik medikas. O apsilankyti pas pastarąjį turėtumete, jei:

  • sloga yra nuolatinis jūsų palydovas nepaisant metų laiko;
  • nuolat atrodo, jog nosis yra užsikimšusi, tačiau nieko taip ir nepavyksta išpūsti;
  • vargina sinusitas;
  • palyginus dažnai kartojasi kraujavimas iš nosies;
  • kartojasi galvos skausmai.

Tai – ne simptomai, tačiau pasekmės, kurias sąlygoja sutrikęs kvėpavimas per nosį. O dėl to kaltas, pasikartosime, nosies pertvaros kreivumas. Kas sąlygoja pastarąjį?

  • Tai gali būti pasekmė neteisingo nosies audinių augimo, kai kremzlė formuojasi greičiau nei kaulas.
  • Nosies pertvara iškrypsta ir dėl patirtų įvairaus pobūdžio traumų – avarijų, muštynių.

 Vienintelė išeitis – nosies operacija

Nepaisant to, kokia šio defekto kilmė, specialistų verdiktas šiuo atveju būna vieningas – būtina nosies pertvaros operacija, kadangi ši problema ne tik savaime neišsisprendžia, bet ir ateityje, tikėtina, dar labiau progresuoja. Aišku, specialisto nurodymas tėra rekomendacinio pobūdžio, pacientas pats privalo priimti galutinį sprendimą. Deja, neretai prasideda vilkinimas – dažniausiai bijoma operacijos. Kad ir kaip keista, į tokių bailiukų „kailį” dažniausiai įlenda vyrai – moterys linkusios labiau saugoti savo sveikatą bei puoselėti išvaizdą.

Įsivaizduokime, jog turime reikalų su sąmoningu pacientu arba asmeniu, kuriam jau pabodo kas kelias minutes šniurkščioti nosimi – kas pastarąjam aktualu kalbant apie nosies pertvaros operaciją?

Koks diskomfortas patiriamas?

Nosies pertvaros operacija yra atliekama naudojant bendrąją nejautrą, tad pacientas procedūros metu būna be sąmonės ir nieko nejaučia. Narkozei praėjus, skausmas gali būti juntamas, tačiau pastarasis malšinamas specialiais medikamentais. Reikia nusiteikti, jog keletą savaičių po operacijos lydės nemalonus skysčio, susimaišiuosio su pridžiuvusiu krauju tekėjimas bei apsunkęs kvėpavimas. Būtina laikytis visų medikų rekomendacijų pooperaciniu laikotarpiu.

Kas operaciją atlieka ir kaip viskas vyksta?

Šios procedūros atlikimą galite patikėti kvalifikuotam plastikos chirurgui ar ausų – nosies – gerklės ligų medikui. Pirmąjį specialistą rekomenduojama rinktis tada, kai kankina ne tik šis praktinis nosies veiklos sutrikimas, bet ir netenkina pastarosios išvaizda – vien nosies pertvaros operacija estetinės būklės nepagerina.

Operacijos metu pjūviai atliekami šnervių viduje, tad randų pavojus išnyksta. Atskiriami kauliniai bei kremzliniai audiniai bei formuojama tiesi pertvara. Tas pasiekiama visiškai pašalinus kreivą pertvaros dalį arba pastarąją išėmus, ištiesinus ir vėl įdėjus. Skamba gana baisiai, tačiau tokia nosies operacija – „bilietas” į pilnavertį tolimesnį gyvenimą.

Nedarbingumas

Reikia darbus susiplanuoti taip, jog netrukdytų mažiausiai dviejų savaičių nedarbingumo pažymėjimas. Kvėpavimo funkcija galutinai stabilizuojasi maždaug po mėnesio ar pusantro.

Nosies pertvaros operacija ir kaina: kiek?

Kadangi tai yra problema, trukdanti normaliam žmogaus fiziniam funkcionavimui, dalį procedūros kompensuoja Valstybinė ligonių kasa (pasirinkus plastikos chirurgijos kliniką), o kai kuriais atvejais atliekama apskritai nemokamai.

error: Turinys yra saugomas !!