Naujienos

Atlėpusių ausų korekcija – vienintelė galimybė norintiems atsikratyti užgaulių „etikečių”

Kitokiam žmogui gyventi „normalių” tarpe dažniausiai yra sunku. Nereikia būti išskirtinės odos spalvos ar kitos seksualinės orientacijos – užtenka kiek ilgesnė nosies, žvairų ar per daug didelių akių, atlėpusių ausų ir panašiai. Apie pastarąjį išvaizdos defektą (bei jo korekciją) plačiau ir pakalbėsime. Vaikystė – sunkiausias etapas, kuomet pašaipų lavinos gali ne tik sugadinti nuotaiką, bet ir palikti ryškų „randą” psichologijoje. Kai kurie bendraamžiai nesuvokia, kaip įskaudina jų užgaulūs žodžiai – jie tiesiog įvardija, ką mato, mėgdžioja kitus (neretai ima netinkamą pavyzdį ir iš savo tėvelių). Maža kritikos objektų dalis to nesureikšmina, tačiau dauguma reaguoja itin jautriai…Tėvu užduotis šiuo atveju išsiaiškinti, kaip vaiką veikia patyčios (kartais atžalos tai slepia) ir pasiūlyti jam geriausią sprendimo būdą. Kalbant apie atlėpusių ausų problemą, padėti gali tik plastinės operacijos.

Atlėpusios ausys – genetinė anomalija, dažniausiai pastebima vos tik kūdikiui gimus ir ilgainiui tik ryškėjanti. Atlėpimas gali išsivysti ir vėliau, jei ausys yra didesnės nei įprasta. Keista, tačiau net ir šiais laikais atsiranda mėginančių šią problemą spręsti prispaudžiant vaiko ausis kepurėle ar pleistru… Kartojame: vien tik plastikos chirurgai bei jų atliekama ausų korekcija pajėgi sukurti simetriją šioje žmogaus kūno vietoje.

Bene idealiausias amžius, kuomet gali būti atliekama šio pobūdžio ausų operacija – 6 metai.  Kadangi:

  • vaikas apsaugomas nuo potencialių patyčių žalos mokyklinėje aplinkoje;
  • tuo laikotarpiu ausis dažniausiai jau būna pilnai susiformavusi (operuojant anksčiau, rizikuojama pakenkti jos augimui).

Tačiau plastikos specialistai pabrėžia, jog, nepaisant jauno amžiaus, vaikas jau gali suvokti ir privalo būti informuotas, kas ir kodėl su jo ausytėmis bus atliekama. Jei vaikas kategoriškai prieš tai nusiteikęs, tėvai turėtų paklusti jo valiai ir laukti, kol pastarasis pats tokį poreikį pajus. Juk šis išvaizdos defektas nedaro jokios įtakos pagrindinei ausų funkcijai – klausai, be to atsiranda asmenų, kurių tai nekankina ir psichologiškai. Savaime suprantama, jog plastinės chirurgijos centrai neuždaro durų ir vyresnio amžiaus klientams: senesniais laikais atlėpusių ausų operacija buvo kur kas mažiau populiari bei sunkiau prieinama nei šiandien, tad atsiranda net ir pensininkų, nusprendusių pasinaudoti galimybe likusį gyvenimą pagyventi be, tikėtina, daug ašarų išlieti privertusios „nulėpausio etiketės”.

Metas prieiti prie praktinės ausų korekcijos „virtuvės”.

  • Jaunesniems vaikams dažniausiai praktikuojama bendroji nejautra, kai pastarieji užmigdomi. Vyresniesiems, gebantiems geriau suvokti situaciją, visiškai pakanka vietinės nejautros, kuomet operuojama vieta tiesiog nuskausminama panaudojant atitinkamus preparatus.
  • Pjūviai, suteikiantys tinkamą ausų formą, atliekami užpakalinėje pusėje, tad randų baimintis nereikia.
  • Dažniausiai atliekama abiejų atlėpusių ausų korekcija. Tiesa, būna atvejų, kai užtenka operuoti vieną ausį.
  • Ausų operacija – ne ta procedūra, kuri priverstų kelias dienas ar savaites gulėti lovoje. Po korekcijos, trunkančios nuo 45 minučių iki pusantros valandos, galima iškart keliauti namo ir po to atvykti tik reguliariems tvarsčių, kuriais užfiksuojamos operuotos ausys, pakeitimams.
  • Atlėpusių ausų korekcija dažniausiai suteikia efektyvius rezultatus visam likusiam gyvenimui. Tiesa, sėkmė priklauso ne tik nuo to, kaip profesionalas atliko savo darbą, bet ir nuo stropiai vykdomų nurodymų gijimo laikotarpiu: kurį laiką reikia nešioti specialia juostą, vengti sporto, kurio metu kažkas gali paliesti ausis ir panašiai.
  • Ši procedūra kainuoja maždaug du tūkstančius litų (kainos svyravimus lemia ir tai, ar reikalinga bendroji, ar vietinė nejautra). Tiesa, ausų korekcija kaina išgąsdinti neturėtų. Juk, kaip minėta, rezultatai yra ilgalaikiai, be to dalis sumos kompensuojama iš ligonių kasos biudžeto.
error: Turinys yra saugomas !!