Naujienos

Akių vokų korekcija: operacija, leidžianti į pasaulį pažvelgti kitomis akimis

Veide atsispindi visos mūsų emocijos. Tai, ką jaučiame, mąstome ar sakome šis, poetiškai tariant, sielos veidrodis, patvirtina ar, priešingai, išduoda, jog mūsų žodžiai neatitinka tikrovės. Tačiau dėl tam tikrų priežasčių veidas ima savininko neklausyti ir „transliuoja“  iškreiptą informaciją. Puikus pavyzdys – akių vokai ir sritis apie šį regėjimo organą. Dėl vokų formos malonus ir linksmas žmogus gali sudaryti piktos ir atgrasios personos įspūdį. Tai įtakoja ir daugiau negatyvių niuansų. Sakysite, nesvarbu ką mano kiti? Didelei daliai dar ir kaip tai rūpi. Jei ir jūs esate tarp tų, negyvenkite su diena iš dienos kankinančia problema: plastinės operacijos, skirtos akių vokų korekcijai, gali tapti išsigelbėjimu.

Kokios dažniausiai pasitaikančios vokų anomalijos, neduodančios ramybės kaskart pažvelgus į veidrodį ar įskaudinančios, sulaukus nemalonių komentarų iš aplinkinių?

  • „Nukritę“, akį dengiantys viršutiniai vokai.
  • Apatiniai akių vokai, dėl riebalų ar odos sankaupų virtę „maišeliais“.
  • Įvairios nepageidaujamos ataugos ant vokų (karputės, neišnykstantys spuogai ir panašiai).

Dažniausiai toks liūdnas vaizdelis stebimas vyresnių žmonių tarpe, tačiau neretai plastikos chirurgai Kaune sulaukia ir kur kas jaunesnių pacientų prašymo išspręsti identiško pobūdžio problemą. Vadinasi, akių vokų anomalijos yra dažnas reiškinys, tapatinamas su amžiumi mažėjančiu odos elastingumu, bet taip pat tai yra įgimtas defektas.

Kokio pobūdžio problemos priverčia žmones nuspręsti, jog akių vokų operacija – vienintelė išeitis?

  • Kaip jau minėta, netinkama vokų padėtis, sudaranti raukšles ir mažesnės akies efektą bei kabančios odos sankaupos (tai yra kur kas blogiau nei karts nuo karto atsiradę paburkimai dėl vienos ar kelių bemiegių naktų) sudarko žmogaus veidą, paverčia jį be pagrindo piktu, liūdnu ar pavargusiu.
  • Žmonės, vartydami žurnalų puslapiuose ar televizijos ekranuose šmėžuojančias gražias bei sėkmingas asmenybes ir lygindami jas su savo apgailėtinu atvaizdu, neretai „įsivaro“ kompleksus, trukdančius mėgautis gyvenimu įvairiose srityse.
  • Apdribę vokai – ne tik estetinė, bet ir medicininė problema, sąlygojanti suprastėjusį matymą (tai lemia sunkumus vairuojant, skaitant, žiūrint televizorių), dažnus akių uždegimus, alergijas ir panašiai.

Vokų korekcinių operacijų ypatybės

Vokų plastika – tai yra vokų operacija, per maždaug valandą (tiek įprastai trunka operacija) galinti visas minėtas problemas lyg ranka nubraukti. Galima apatinių bei viršutinių vokų korekcija.

Apatiniai vokai.

Kaip minėta, pagrindinės šios srities problemos – kabančios riebalų, odos sankaupos, nedidelės raukšlelės. Pjūvis šiuo atveju daromas prie pat apatinės blakstienos linijos, tad lieka beveik nepastebimas. Oda šioje vietoje pastebimai sustangrėja.

Viršutiniai vokai.

Atliekamas akių vokų pakėlimas, darant pjūvį ties natūralia voko linija. Vėlgi, tas yra sunkiai pastebima, o akies vaizdas tampa kur kas estetiškesnis.

Dažniausiai tiek viršutinė, tiek apatinė akių vokų plastika atliekama vienu metu  arba pagal poreikį tik viena iš jų. Tai – nesudėtinga operacija. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, jog galima ramiai atverti pirmos pasitaikiusios plastinės chirurgijos klinikos duris. Plastikos chirurgai Vilniuje ar kuriame nors kitame jums geografiškai patogiame mieste privalo būti renkamasi apgalvotai. Kaip ir kiekvienoje srityje, taip ir čia, atsiranda tiek auksarankių, tiek ir apsišaukėlių, besikėsinančių į problemų kankinamo paciento piniginę ir negalvojančių apie galimas pasekmes. Tik kvalifikuoti plastikos chirurgai gali išgauti tobulą galutinį rezultatą, tenkinantį asmenį ir idealiai tinkantį pastarojo fiziologiniams veido ypatumams.

Kalbant apie plastines operacijas, labai svarbus tampa finansinis aspektas. Plastinės operacijos siejasi su prabanga ir prieinamumu išskirtinai tik aukštesniojo sluoksnio asmenims. Žiūrint į tai, koks teigiamas poveikis galimas bei kaip ilgai jis išsilaiko (mažiausiai 10 metų, o kartais ir visą gyvenimą), akių vokų operacija kaina neišgąsdina. Viršutinių ir apatinių vokų korekcija, atliekama kartu, palengvins jūsų piniginę maždaug 5000 litų. Gera žinia: jei akių ligų specialistai diagnozuos, jog vokų defektai trukdo normaliai regėjimo funkcijai, Valstybinė ligonių kasa įsipareigoja padengti dalį operacijos išlaidų.

Plastinės operacijos, kai nėra tiesioginio pavojaus žmogaus sveikatai, visuomenėje neretai laikomos turtingųjų užgaida ir pinigų švaistymų. Tačiau reikia nepamiršti – gyvename tik kartą ir jei vieni ar kiti išvaizdos defektai paverčia mūsų dienas kančia, gal metas su jais tiesiog atsisveikinti?

error: Turinys yra saugomas !!