Naujienos

Viskas apie sveikus bei baltus dantis

Nuolatinė šypsena – bene pati geriausia vizitinė kortelė, demonstruojanti mūsų pasitikėjimą savimi, optimizmą, teigiamą nusiteikimą kitų atžvilgiu. Bet kartais nelieka nieko kito, kaip tik šypsotis pro sukastas lūpas. Ne itin nuoširdu, ar ne? Tačiau kas belieka,  jei gėda prasižioti dėl burnoje esančių ne  kokios būklės „gyventojų“ – mūsų dantukų. Net nekalbame apie atstumiantį apsileidimą, kai iš akis badančių dantų apnašų galime nuspėti, ką žmogelis pastarosiomis dienomis valgė – tokie nevalos tikriausiai kompleksuoja. Daugiausia problemų kyla žmonėms, kurių nepuošia iš prigimties balti dantys: atrodo, nesvetimas ir valymas du kartus per dieną, dantų siūlas bei skalavimo skysčiai, suvokiamas neigiamas nikotino bei kavos poveikis. O tie nedorėliai vis tiek pageltę nors tu ką! Gera naujiena tiems, kuriems ši problema išties opi – šiandien dantų balinimo procesas yra prieinamas visiems bei duoda tikrai efektyvius rezultatus. Tačiau, savaime suprantama, reikia nepamiršti ir tokio elementaraus dalyko kaip dantų bei dantenų sveikata – priešingu atveju odontologijos klinika ilgam  laikotarpiui taps antraisiais namais dėl kur kas rimtesnių problemų nei dantų baltumas.

Dantų balinimą gali atlikti profesionalai…

Į internetines paieškos sistemas per dieną ne vieną kartą žmonės iš įvairių Lietuvos kampelių veda tokias raktines frazes kaip „dantų balinimas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose“. Tai nereiškia, jog tik didmiesčio gyventojai yra suinteresuoti dantų grožiu – savimi rūpintis privalu nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.  Tiesiog provincijoje šios paslaugos teikimas yra kur kas pasyvesnis, taip pat vyrauja (galbūt ne visada 100 procentų teisingas) mitas, jog didesniuose miestuose dirbančių asmenų kvalifikacija aukštesnė, o naudojama įranga – modernesnė. Kitas klausimas – ar dantų balinimo kainos priklauso nuo klinikos dislokacijos vietos? Paprastai mažesniuose miestuose dirbantys odontologai „plėšia“ mažiau nei jų kolegijos iš didmiesčio – tokiose vietose gyvena statistiškai daugiau vidutines pajamas uždirbančiųjų nei turtuolių, tad, nustačius itin aukštus įkainius, rizikuojama apskritai likti be klientų.

Niekas negalėtų paprieštarauti faktui, jog saugiausia procesą sveikos bei baltos šypsenos link patikėti profesionalams. Pastarieji savo turimos patirties bei naudojamų technologijų dėka padaro minimalią žalą danties būklei (ne paslaptis, jog po mėgėjiško balinimo neretai belieka braukti ašaras dėl nepataisomų pasekmių vietoj gėrėjimosi įspūdingu rezultatu), darbą atlieka greitai, poveikis būna akivaizdus po pirmosios procedūros (priklauso nuo įvairių individualių faktorių) bei ilgai išliekantis. Kiek kainuoja dantų balinimas profesionalo kabinete? Iš pirmo žvilgsnio daugiau nei dantų balinimas namuose (galimybė, kurią plačiau dar aptarsime), tačiau geriau paskaičiavus, kiek procedūrų reikės vienu ir kitu atveju, įvertinus saugumą bei efektyvumo garantiją, tas skirtumas nebeatrodo toks didelis. O jei dar nepatingėsite visagalio Google pagalba paieškoti „dantų balinimas akcija“ – kainos tikrai neišgąsdins.

Dantų balinimas lazeriu – bene populiariausias balinimo būdas, dėl kurio sėdamasi į odontologo kėdę. Procedūros metu dantys padengiami geliu, į kurio sudėtį įeina peroksidas (pastarasis – ingredientas, naudojamas visose balinimo technikose). Lazerio šviesos dėka gelis efektyviai įsigeria giliai į danties audinius. Naudojamo peroksido koncentracija yra didelė, tad, apsaugant dantenas nuo nudegimų, būtinos specialios apsauginės priemonės. Kodėl tai taip paklausu? Atsakymas paprastas – greita ir efektyvu! Procedūra vidutiniškai trunka pusę valandos, rezultatas, priklausomai nuo danties „individualybės“ bei tolimesnės tinkamos priežiūros, gali laikytis keletą metų. Tiesa, maksimaliam poveikiui išsaugoti rekomenduotina kas pusę metų atlikti papildomą balinimą kapomis (su kuo tai „valgoma“, vėlgi, išsiaiškinsime).

Dantų balinimas atsiliepimai padės „atsijoti pelus nuo grūdų“ – geriau pasimokyti iš skaudžios kitų patirties, o ne rizikuoti savo dantukų gerove bei veltui išleisti pinigus. Kalbant tema „dantų balinimas lazeriu kaina“, piniginę atlapoti gali tekti gana plačiai. Tai – vienas iš brangiausių šiandien prieinamų, tačiau, kaip minėjome, bene efektyviausias būdas.

…dantis balinti galiu ir aš pats!

Pagaliau priėjome prie temos iš serijos „darau pats“ – kaip balinti dantis namuose. Šiandien siūloma visa eilė metodų, iš kurių kiekvienas gali pasirinkti sau priimtiniausią.

  • Balinamosios dantų pastos.

Net jei ir reguliariai du kartus per dieną naudosite pastą, ant kurios įpakavimo parašyta „balinanti“, dar tikrai nereiškia, jog džiaugsitės akinančia pono Bebro šypsena – pastaroji nuvalo tik paviršiuje esantį apnašų sluoksnį. Geriausiu atveju džiaugsitės vienu atspalviu šviesesniais dantimis.

  • Balinamosios dantų juostelės.

Tai – dar vienas populiarus būdas, kaip balinti dantis. Permatomos juostelės, padengtos balinamuoju peroksido sluoksniu, ant dantų turi būti klijuojamos du kartus per dieną bei laikomos maždaug po pusę valandos. Procedūrą kartoti rekomenduojama dvi savaites, o pasiekti rezultatai matosi apie 4 mėnesius laiko.

  • Balinamieji dantų skysčiai.

Porą minučių praskalauji ir išspjauni – visas stebuklas. Stebuklingo dantų balinimo tikėtis gal ir nereikia, tačiau džiaugsitės gaivesniu kvapu, mažesniu apnašų kiekiu.

  • Dantų balinimas kapomis.

Kapos – tai specialios formos, kurios, pripildytos balinančio gelio, dedamos ant dantų ir laikomos per naktį arba bent porą valandų per dieną. Geriausio rezultato galima tikėtis naudojant individualias kapas, kurias odontologai padaro pagal kiekvieno dantų bei žandikaulio formą. Nors internetu ar vaistinėje galima įsigyti ir universalių kapų.

Prioritetas – sveiki dantys

Odontologijos klinikos Kaune, odontologijos klinikos Vilniuje ar odontologijos klinikos Klaipėdoje – nesvarbu, kur kreipsitės, jei ten dirba profesionalai, pastarieji akcentuos, jog dėl akinamai baltos šypsenos dantų sveikatos aukoti negalima. Balinimo procedūrą galima atlikti tik dantims su nepažeistu emaliu, nesant jokių ligų – pirmiausiai turi būti išgydomi šie pažeidimai. Dantų balinimas kainos aspektu aklai vertinamas neturėtų būti – neretai stomatologijos klinika, kurios specialistai turi daug teigiamų vertinimų, pirmauja prieš savamokslį balinimą.

error: Turinys yra saugomas !!