Naujienos

Profesionali burnos ertmės higiena – būtina sąlyga dantų grožiui ir sveikatai

Ar nepamiršote šįryt po pusryčių kruopščiai išsivalyti dantis? O vakare prieš miegą? Ar į pagalbą pasitelkiate  dantų siūlą, pasiekiantį atokiausiuose kampeliuose pasisplėti bandančius maisto likučius? Liežuvis  švarus? Skalavimo skystį visos procedūros “vainikavimui” panaudojote? Tai – elementari kasdieninė mūsų burnos higiena. Deja, odontologai iš savo patirties pasakytų, jog apie pastarąją reikėtų šviesti ne tik dar ne visai sąmoningus vaikus, bet ir vyresniuosius, kurių burnoje oj kas darosi…Tam paantrintų ir kolegos – burnos higienistai, kurių darbas – profesionali burnos higiena – neretai neįvertinamas ir laikomas kaip viena iš grožio procedūrų, neturinčių svarbios praktinės vertės (įsivaizduojama, jog tai tolygu kokiam blakstienų priauginimui, kurio nebuvimas gyvenimo kokybės smarkiai neįtakoja). Tačiau faktas, jog savo klientus pas higienistą varyte nuvaro odontologas, turėtų versti susimąstyti, jog tai – ne rekomeduojama, bet būtina. Neretai nuo neišbandytų procedūrų atbaido paprasčiausias nežinojimas, o kas gi ten manęs laukia? Tad pabandysime suprantamai paaiškinti, kas gi vyksta atvėrus burnos higienos specialisto duris.

Visų pirma, kas gi yra ta profesionaliai atliekama dantų higiena?

Tai – papildomas rūpinimasis burnos ertmės higiena greta minėtų mūsų kasdieninių švarinimosi procedūrų. Šio proceso metu profesionalai, pasitelkę tam skirtas priemones, pašalina minkštas, prie kurių neturime galimybės prieti “namų” salygomis bei jau susimineralizavusias (pastarųjų patys jau niekaip neįveiktume) apnašas bei akmenis, nupoliruoja dantis ir plombas, profilaktikos ar gydymo sumetimais skiria fluoro (ar kito stiprinančio preparato) aplikacijas bei suteikia konsultaciją, kaip taisyklingai privalome patys kiekvieną dieną prižiūrėti burnos ertmę bei dantis. Taigi, specialistai rūpinasi, jog su maistu patekusios ir ant dantų nusėdusios bakterijos “neįsismarkautų” bei nesukeltų rimtų burnos ertmės ligų.

Tikriausiai dabar kilo dar daugiau klausimų. Kokiu būdu tie dantys valomi? Priklausomai nuo apnašų rūšies, naudojami skirtingi prietaisai:

  • minkštas, palyginus nesunkiai valomas apnašas pašalina specialūs besisukantys šepetėliai bei tam skirta pasta.
  • kietąsias apnašas, labiau žinomas kaip dantų akmenis, naikina specialaus ultragarso pagalba, patys stipriausi “pribagiami” rankiniu būdu, su tam skirtais įrankiais.
  • dantų išvaizdą itin darkančias pigmentines apnašas, susidariusias dėl didelio nikotino, kavos, arbatos bei kitų dažančių medžiagų vartojimo, šalina taip vadinama smėliasvorė, pučianti ant danties vandens, sodos bei kitų medižiagų mišinį ir taip nesunkiai nuvalanti nepageidaujamas dėmes.

Ar tai skaudus procesas? Itin opus klausimas žmonėms,  bijantiems vizito pas odontologą dėl ten patiriamų nemalonių pojūčių. Naudojamos modernios technikos bei profesionalų darbo dėka skausmas tikrai nėra didelis, tačiau šioks toks diskomfortas egzistuoja priklausomai nuo individualaus jautrumo, dantų būklės ir panašiai. Dantys bei dantenos kurį laiką po procedūros yra jautrūs. Tai – normalu. Didieji bailiukai turi galimybę prašyti nuskausminimo prieš procedūrą.

burno higiena pries ir poKitas klausimas, kaip ilgai tenka sėdėti kėdėje ir kokiu intervalu pas specialistą reikėtų laikytis? Procedūra trunka nuo vienos iki trijų valandų (vienas seansas gali būti sudarytas iš kelių vizitų, jei dantų būklė problematiškesnė), per metus rekomenduojama apsilankyti bent vieną kartą, o reikalui esant, iki 3 -ijų.

Burnos higiena kaina nėra didelė, jei vertintume, kokios pasėkmės laukia pastarosios vengiančiųjų. Taigi, profesionali burnos higiena garantuoja:

  • gaivų burnos kvapą bei estetišką dantų išvaizdą;
  • apsaugą nuo kraujuojančių dantų;
  • apsaugą nuo įvairių dantų bei dantenų ligų, tame tarpe periodonto.
  • galiausiai – išauga garantija, jog dar ilgai džiaugsitės sveikais NUOSAVAIS dantimis!

Dantų akmenys – opi problema

Dantų akmenys – jau minėti kieti dariniai dantų paviršiuje (dažnai prie pat dantenų, po jomis ar kitose vietose, kurias šepetėlis retai tepasiekia), susidarantys sąveikaujant minkštosioms apnašoms bei mūsų seilėms. Susiformuoja kietas darinys, kurio namų salygomis niekaip neįveiksite.

Dantų akmenys – itin rimta problema, sąlygojanti sunkias komplikacijas. Štai kodėl dantų akmenų valymas (atliekamas, kaip minėta, ultragarsiniu aparatu) – procedūra, dėl kurios dažnai kreipiamasi į burnos higienistą. Ir galiausiai desertui: kas gresia nieko nedarant:

  • dantenų kraujavimas (gingvitas);
  • periodotitas;
  • kariesas;
  • dantų klibėjimas, kritimas.

Pagalvokite, kokios šypsenos sau linkite?


error: Turinys yra saugomas !!