Naujienos

Estetinis plombavimas – tikrai ne vien dėl grožio

Kokią fobiją turime daugelis, nepriklausomai nuo amžiaus? Teisingai  – stomatologai. Ši baimė – visiškai nepagrįsta ir netgi žalinga. Dažniausiai nerimą kelia skausmas, sukeliamas daromų procedūrų. Diskomforto nebus arba bus minimalus, jei laikysimės rekomenduojamų burnos higienos taisyklių bei nepamiršime profilaktinių apžiūrių bent dukart per metus. Deja, net ir itin besirūpinantys savo dantų sveikata (tai įtakoja genetika, nusilpęs imunitetas, bakterijos ir panašiai) gali išgirsti nemalonią naujieną, jog apžiūros nepakaks – plombuosime. Apie įprastą plombavimą bei šiek tiek mažesniam ratui asmenų žinomą estetinį, šiame straipsnyje ir pakalbėsime.

Skylių dantyse „lopymas”

plombavimas kompozituDantų plombavimas – dantyse atsiradusių ertmių (karieso) užpildymas specialia medžiaga, prieš tai atlikus valymą grąžtu. Daugelį bauginantis prietaisas…Tačiau nuogąstauti nereikia – Jūsų pageidavimu, o kartais ir odontologo rekomendacija, atliekamas nuskausminimas, ko dėka išvengiama galimo skausmo.

Ar kada nors pagalvojote, kokia medžiaga „užlopomos” tos nenaudėlės dantų skylutės? Odontologai dažniausiai nemato reikalo to aiškinti klientui arba, jei ir pamini, tai nieko mums nesako. Aišku, savo odontologu pasitikime ir žinome, jog jo pasirinkimas – geriausias mūsų atveju, tačiau kodėl prieš vizitą šia tema nepasidomėjus plačiau?  Šiuo metu pacientams dažiausiai atliekamas plombavimas kompozitu, klinikų teikiamų procedūrų sąraše neretai įvardinamas kaip plombavimas helio plomba. Tikriausiai atsimenate, kai dantis, užpildytas reikiama mase, yra veikiamas tam tikru šviesą skleidžiančiu prietaisu? Supratote teisingai – taip vyksta kompozito kietėjimas (yra ir mechaniniu būdu stingstančių, tačiau šie praktikoje nėra itin populiarus). Dėl kokių privalumų kompozitinis plombavimas toks paklausus ir rekomenduojamas?

 • galimybė išgauti reikiamą atspalvį, artimiausią natūraliam, dėl to plomba yra beveik nepastebima;
 • medžiaga patvari, tad, įvertinus atlikto darbo kokybę bei tinkamą dantų priežiūrą, plomba gali atlikti savo funkciją iki 8-erių metų.

O juk to ir tikimės – tvirtų bei gražių dantų. Aišku, nieko amžino nėra: plomba gali ne tik iškristi, bet tarp danties bei jos atsiranda nedidelės ertmės ar įtrūkimai – tai dažnai pastebima tik odontologui. Tokiu atveju reikia procedūrą pakartoti.

Dantų plombavimas kaina gąsdina daugelį – tačiau už profesionaliai atliktą darbą pinigų gailėti nereikėtų, juolab, jog tai – būtina. Galimo sutaupymo paslaptis papasta – neapsileisti taip, jog maža skylutė dantyje virstų giliausia ertme.

Kas gresia besibaidantiems šios procedūros?

 • dantų jautrumas;
 • progresuojantis kariesas bei kitos dantų ligos;
 • dantų klibėjimas;
 • „atsisveikinimas” su dantimis – o tai siejasi su rimtomis psichologinėmis pasekmėmis bei dar didesniais finansiniais nuostoliais.

Ar estetinis plombavimas –  tik išimtinai „meninė” plombavimo atšaka?

estetinis plombavimasEstetika – grožio sinonimas. O juk grožis, ypač kalbant apie išvaizdą, yra būtinas. Tai – viena pagrindinių priežasčių, kodėl klientai atkeliauja pas odontologą atlikti estetinio plombavimo. Šios procedūros metu, kantriai bei kruopščiai dirbant, atliekamas ne skylučių plombavimas, tačiau atkuriama natūrali danties išvaizda. Dažniausiai atliekamos korekcijos dėl:

 • nuskilusių dantų. Ši nelaimė gali įvykti tiek dėl netikėto mechanino pažeidimo, tiek ir dėl ilgalaikio nusidėvėjimo. Faktas, jog nulūžo priekinis dantis, dažnam siejasi su katastrofa, tačiau estetinis plombavimas Vilniuje, atliekamas patikimo specialisto, šį defektai panaikina greitai bei, svarbiausia, nepastebimai.
 • didelių tarpų tarp dantų arba priešingai – susigrūdusių, per arti esančių ar kitaip anomališai atrodančių dantų- estetinis plombavimas Kaune ar bet kuriame kitame mieste šią problemą panaikina.

Būtina paminėti, jog estetinis plombavimas kai kuriais atvejais yra alterntyva kitoms, ilgai trunkančioms procedūroms, tarkime, dantų tiesinimui „kabėmis”.

Tačiau skubame paneigti gają nuomonę, jog estetinis plobavimas atliekamas išimtinai tik dėl išorinio vaizdo kokybės:

 • Tik natūralios, taisyklingos formos dantys gali tinkamai atlikti savo funkcijas, tarkime, kramtymo. Esančios anomalijos sąlygoja tolesnius pažeidimus (pavyzdžiui, netaisyklingo sąkandžio).
 • Neretai panaikinamas kankinantis dantų jautrumas.
 • Laiku susirūpinus dantų išvaizdos pokyčiu, išvengiama toliau sekančių pasekmių – dėvėjimosi, gedimo. O tam jau būtina rimtesnė intervencija.

Dantų estetinis plombavimas savo kaina yra brangesnis už įprastą. Savaime suprantama, juk ši procedūra reikalauja sudėtingesnės technikos, kruopštumo, itin kokybiško medžiagų bei daug laiko. Ir, kaip jau minėjome, tai – prevencija siekiant išvengti tolimesnių dantų pažeidimo.

error: Turinys yra saugomas !!