Naujienos

Dantų protezavimas – antras šansas ir toliau plačiai šypsotis

Stiklinėje su vandeniu įmerkta senelės dantų plokštelė – ne itin malonias emocijas keliantis vaikystės prisiminimas. Tokia problema kaip dantų netekimas, ilgą laiką siejosi su senatve, elementarios burnos higienos nesilaikymu ar net polinkiu į asocialų gyvenimo būdą. Tačiau į tokią nemalonią situaciją gali papulti bet kuris iš mūsų – automobilio avarija, nesėkmingas bandymas „sudoroti” riešutą, užklupusi dantų liga ar rezultatas vengimo apsilankyti pas odontologą dėl vis dilgčiojančio danties. Ir, žiūrėk, plombuoti jau būna per vėlu ar tiesiog nebėra ką. Suvokimas, jog savo vietoje nėra vieno, kelių ar didžiosios dalies dantų, sukelią milžinišką psichologinį diskomforto bei gėdos pasirodyti viešumoje jausmą. Negalima tam pasiduoti – reikia kreiptis pagalbos į specialistus, siekiant išvengti dar nemalonesnių padarinių.

Kai nebėra galimybės išsaugoti jūsų natūralaus danties, odontologas pasiūlys atlikti protezavimo paslaugą. Dantų protezavimas – tai sudėtingas procesas, kurio metu, vietoje tinkamai savo funkcijos negalinčio atlikti natūralaus danties, yra suformuojami tam tikro tipo svetimkūniai, idealiai atkartojantys tikrojo spalvą, formą, tekstūrą bei, be abejonės, atliekantys identišką funkciją.

Šiandien, odontologijos klinika, teikianti protezavimo paslaugas (tai siūlo ne kiekviena jų), savo klientui suteikia galimybę rinktis konkrečiu atveju tinkamiausią variantą. Būtina paminėti, jog dantų protezai renkamiesi ne principu „patinka – nepatinka”. Atsižvelgiama į:

  • burnoje esančių dantų skaičių bei jų kokybę;
  • paciento finansines galimybes – žemiaus pristatomos protezavimo rūšys gerokai skiriasi savo kaina.

Galima rinktis tarp neišimamų (fiksuotų) bei išimamų protezų. Apie kiekvieną galimybę papasakosime išsamiau.

Fiksuoti protezai, kaip galima spręsti iš pavadinimo, yra tvirtinami burnoje prie sveiko danties ar implanto, nenumatant išiminėjimo būtinybės. Tai – vienas didžiausių privalumų lyginant su išimamais, kadangi žmogus, įveikęs „persilaužimo” etapą, dažniausiai net ir pamiršta, jog burnoje turi „įnamį”. Toks estetinis protezavimas užtikrina pilnaverčio gyvenimo galimybę – juk retam malonu, jei į akį kristų akivaizdžiai nenatūralūs dantys. Ši protezų rūšys, pagal gamybos technologiją bei naudojamą medžiagą, gali būti bemetalė bei metalinė. Metalas į mūsų burnas „grūdžiamas” vis rečiau. Dėl nenatūralios išvaizdos, nepralaidumo šviesai jie sparčiai traukiasi iš praktikos. Jei ir naudojami, tai krūminių dantų restauracijai, kuriems itin svarbu patvarumas, o dėl savo padėties, nėra labai pastebimi. Bemetaliai protezai (naudojamas cirkonis, porcelianas ir panašiai) yra kur kas pranšesni: ne ka mažiau tvirti bei ilgaamžiai nei metaliniai, tačiau natūraliai ir estetiškai atrodantys, dėl to itin vertinami norintiems turėti gražius priekinius dantis. Aišku, minėti privalumai lemia, jog jie yra ir brangesni.

iKita grupė – išimami protezai. Šie  savaime sukelia daugiau nepatogumų bei galimą diskomfortą kitų žmonių akivaizdoje, tačiau tai kur kas geresnė (ir prieinamesnė didesnei žmonių grupei kainos atžvilgiu) alternatyva nei gyventi apskritai be dantų. Gali būti lanko atraminiai protezai bei plokštelės. Pirmieji yra mažiau pastebimi, patogesni, prie plokštelių tenka ilgiau adaptuotis. Išimami protezai renkamiesi ne tik dėl kainos, bet ir tokiu atveju, kai burnoje nėra tinkamų atraminių dantų fiksuotiesims.

Kitas žmonėms labai aktualus klausimas – kam tokia procedūra apskritai reikalinga? Apie grožį jau kalbėjome, tačia ir ši priežastis – kur kas gilesnė, be to esama ir  objektyvių priežasčių, liudijančių dantų protezavimo būtinybę.

  • Įtaką asmeniniam bei profesiniam gyvenimui.

Net ir pasitikėjimo savimi nestokojatis asmuo, priverstas bent kurį laiką būti viešoje erdvėje be tokio, iš pažiūros menko, dalyko kaip dantis, susidurtų su rimtomis problemomis. Ir tai nebūtų vien jo išsigalvojimas – aplinkiniai iš tiesų neretai turi negatyvią nuomonę tokiu atveju. Ypač  jei ilgai  nieko nedaroma siekiat šį defektą panaikinti.

  • Įtaka bendrai sveikatos būklei.

Visos žmogaus kūno detalės glaudžiai tarpusavyje susijusios – „sustreikavus” vienai, tai atsiliepia ir kitoms. Nesant vieno ar kelių dantų, sutrinka kramtymo procesas, o tai netrukus gali peraugti į rimtesnius virškinimo sistemos sutrikimus.

  • Įtaka kalbai.

Dantų trūkumas gali neigiamai veikti kalbos kokybę.

  • Įtaka kitiems dantims.

Dėl ertmės, atsiradusios trūkstant danties, „kolegos” išeina iš savo padėties, kenčią sąkandžio taisyklingumas.

  • Poveikis fiziologijai.

Trūkumas burnos artmėje išoriškai matosi ir veide – ilgainiui įdumba skruostai, gali kisti veido forma, būti padaryta rimta žala žandikauliui.

Ar dar maža faktų, kodėl kokybiškai atliktas dantų protezavimas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kitame mieste toks visapusiškai reikšmingas?

Dantų protezavimas kaina išreiškia, jog tai – viena sudėtingiausių, daugiausia darbo ir brangių medžiagų reikalaujanti paslauga odontologijoje. Ilgą laiką šis faktorius buvo vienas esminių, dėl kurių žmonės šios problemos nesprendė. Tačiau šiandien tai – nebe pasiteisinimas. Dantų protezavimas išsimokėtinai, kurį siūlo nemažai odontologijos klinikų, suteikia galimybę sveikata džiaugtis šiandien, o pinigus grąžinti nedidelėmis dalimis pagal nustatytą mokėjimo grafiką. Nepasinaudoti tuo prilygtų sąmoningu kenkimu sau pačiam.

error: Turinys yra saugomas !!