Naujienos

Dantų implantavimas – brangi, tačiau atsiperkanti procedūra

Prieš kurį laiką į burnos ertmės higieną bei sveikatą buvo žiūrima itin aplaidžiai: jei motulė gamta padovanojo atsparius dantis – puiku, o jei ne – leiskime dantims  kristi kaip lapams rudenį…Šiandien vis didesnė dalis asmenų (ypač jaunesnioji karta) elgiasi kur kas sąmoningiau šiuo atveju – reguliari asmeninė dantų priežiūra bei vizitai pas stomatologus profilaktinės apžiūros tikslais po truputį tampa norma. Aišku, iki visuotinai kryptingo elgesio, ko ir siekiama, dar toli…Deja, net ir pavyzdinga burnos priežiūra negali garantuoti, jog iki žilos senatvės galėsime džiaugtis nuosavais dantimis. Džiugi žinia prieš laiką susidūrusiems su šia problema – dantų implantacijos galimybė.

Dantų implantavimas – tai chirurginė intervencija, kurios metu į atitinkamo žandikaulio kaulą yra įsriegiamas iš titano pagamintas sraigtelis. Tai ir yra danties implantas. Kad neliktų neaiškumų, danties implantas turėtų būti  įsivaizduojamas kaip natūralaus danties šaknis, tiesa, kur kas tvirtesnė sandaros. Tas sraigtelis yra pagrindas, kuris, implantui galutinai prigijus prie kaulo, yra apvelkamas atitinkamos formos bei spalvos vainikėliu – tokiu būdu vietoje trūkstamo danties (ar kelių) atsiranda naujas, nei išvaizda, nei funkcija neišduodantis apie savo nenatūralią kilmę.

Reikia suprasti, jog dantų implantavimas iki to momento, kol  galėsite džiaugtis galutiniu rezultatu, užtrunka. Kad netapatintumėte to su, tarkime, eiliniu plombavimu, kur viskas neretai įvyksta vieno vizito metu, pateiksime pagrindinius etapus:

  • Konsultacija su specialistu siekiant išsirinkti tinkamiausią implantą konkrečioje situacijoje. Tiesa, išimtinais atvejais pacientas gali sulaukti neigiamo atsakymo dėl implantacijos (sergantys kai kuriomis kraujo ligomis, besigydantys chemoterapija) ar įspėjimo dėl išaugusios atmetimo rizikos (rūkoriai, kai kuriomis lėtinėmis ligomis sergantieji, turintys žandikaulio anomalijų).
  • Odontologinė apžiūra ir įvertinamas, ar esama dantų bei dantenų sveikata yra tinkama implantacijai, ar prieš tai reikalingas gydymas.
  • Siekiant įvertinti kaulo, į kurį bus tvirtinamas danties implantas, būklę, padaroma rentgeno nuotrauka. Jei kaulas per daug sunykęs, implantaciją įmanoma atlikti tik prieš tai pastarąjį priauginus. Tai reikalauja papildomų lėšų bei atima laiko.
  • Sekantis žingsnis – dantų implantavimas. Prireikia nuo 3 iki 6 mėnesių laiko, kol dantų implantai visiškai suauga su supančiu kaulu. Turbūt kyla klausimas, kaip tiek laiko reikėtų gyventi be priekinio danties? Tokiu atveju pacientui yra padaroma laikina danties karūnėlė. Jei dantis krūminis – to dažniausiai nereikia, kadangi tik apsunkinamas gijimo procesas.
  • Paskutinis etapas – nuolatinės dantų karūnėlės pritvirtinimas, kai pastaroji bei danties implantas sujungiami taip vadinamąja

Svarstant galimybę pasinaudoti kiekviena paslauga, būtina susipažinti tiek su teigiamomis, tiek su neigiamomis pusėmis. Kalbant apie dantų implantacijos minusus, akivaizdžiausias tik vienas – kaina (tą paanalizuosime plačiau). Tačiau turintys finansines galimybes bei svarstantys, kokiu būdu atkurti trūkstamą dantį – protezavimu ar implantavimu, dažniausiai linksta būtent prie pastarojo. Dantų implantai išsiskiria šia akivaizdžia nauda:

Dėl modernios technikos bei nepriekaištingo specialisto darbo, išoriškai implantuotas dantis niekuo nesiskiria nuo natūralaus. Aišku, prireikia šiek tiek laiko, kol galutinai apsiprantama, tačiau dantų implantai vėliau nekelia jokio diskomforto – nei fizinio, nei psichologinio (kas labai dažna pasirinkus fiksuotus protezus).

Kramtymas, kalbėjimas, šypsena – viskas išlieka nepakitę.

  • Ilgaamžiškumas.

Jei protezus gali tekti keisti ir po 8-erių metų, tai dantų implantai nepraranda savo išvaizdos bei atlieka funkciją praktiškai visą žmogaus gyvenimą. Aišku, šį terminą trumpina aktyvus rūkymas, netinkama burnos higiena ir panašiai – viskas, kas kenkia ir natūraliems dantims.

  • Kitų dantų išsaugojimas.

Protezavimu atveju dantys – kaimynai alinami : šlifuojami, jie tampa atrama protezams. Implantas ne tik nekenkia, bei ir saugo kitus dantis. Juk net ir vieno danties trūkumas gali įtakoti rimtus kitų pažeidimus.

Štai ir priėjome prie nemaloniausios dalies – dantų implantai kaina daugelį gąsdina ir atbaido. Vieno danties implantacijai vidutiniškai reikėtų planuoti skirti apie 3500 litų. Dažna stomatologijos klinika savo internetinėse svetainėse pateikia kainas, bet jos tėra orientacinės, kadangi dantų implantų kainos priklauso nuo kelių veiksnių:

  • Konkretaus paciento (ar reikalingas papildomas dantų gydymas, kaulo priauginimas, laikina karūnėlė ir panašiai);
  • Implanto kainos;
  • Atramos kainos;
  • Dantų karūnėlės kainos;
  • Specialistų darbo.

Dantų implantavimas kaina – solidus, tačiau sveikata – ne ta sritis, kurios sąskaita reikėtų taupyti.


error: Turinys yra saugomas !!