Pagirdykime ištroškusį: šarminio vandens nauda organizmui
Kiekvienas iš mūsų, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties, kasdien norime džiaugtis gera fizine bei emocine sveikata. Tačiau gražių norų ar visų vilčių dėjimo į genetiką nepakanka – reikia imtis realių veiksmų. O šie iš tiesų visiškai paprasti: raskime pusiausvyrą tarp darbo bei poilsio, kasdien būkime fiziškai aktyvūs, nekraukime į save visko tarsi būtume šiukšliadėžės ir nepamirškime paprasčiausio vandens. Šarminis vanduo ir reguliarus jo vartojimas – bene paprasčiausiai įgyvendinama priemonė pilnaverčio gyvenimo link. Ir toli gražu ne mažiausiai svarbi: šarminis vanduo prisideda prie organizmo rūgščių ir šarmų pusiausvyros bei atlieka kitas, sveikatai bei grožiui reikšmingas funkcijas.
Sveikas organizmas – „šarmingas“ organizmas
Kūdikio organizmas, kurio kraujo pH yra 7,45, neretai vadinamas sveikatos etalonu. Deja, metams bėgant aktyvėjantys rūgštėjimo procesai kelia pavojų ne tik mūsų savijautai, bet ir gyvybei (toleruotinas menkas nukrypimas nuo pH rodiklio, šiam nukritus žemiau 6,8 – gresia mirtis). Organizmo rūgštėjimą įtakoja ne tik aplinkos tarša, bet ir mūsų pačių atsainus požiūris į kasdienius įpročius – mitybą bei fizinį aktyvumą.
Kai rūgščių organizme susikaupia tiek, jog jų nebesugeba pašalinti inkstai, šios nusistovi kraujyje, vėliau įgauna ir kietą pavidalą. Padidėjusios riebalų atsargos, celiulitas, išaugęs cholesterolio kiekis, tulžies bei inkstų akmenys yra ne kas kita, kaip rūgštinės atliekos. Šarminis vanduo – viena iš priemonių, galinti „išplauti“ rūgštis iš mūsų kūno ir padėti išvengti tokio liūdno gyvenimo scenarijaus kaip diabetas, streikuojanti širdis, artritas bei kiti rimti sveikatos sutrikimai.
„Rūgštaus“ organizmo požymiai:
- nuovargis, energijos trūkumas ar, priešingai, hiperaktyvumas;
- nuotaikos nebuvimas, pagrindo neturintis nerimas;
- galvos svaigulys, nedideli galvos skausmai;
- raumenų ir sąnarių skausmai;
- alergija maistui, spuoguota oda;
- skausmingos mėnesines bei stiprus diskomfortas prieš jas;
- virškinimo sistemos sutrikimai (rėmui, viduriavimas, vidurių užkietėjimas);
- stiprus šlapimo kvapas;
- širdies ritmo sutrikimas;
- burnoje juntamas metalo skonis, baltos apnašos ant liežuvio;
- lytinio potraukio sumažėjimas.
Reguliariai geriamas šarminis vanduo gali padėti išvengti diskomforto, sukeliamo aukščiau išvardintų požymių bei užbėgti už akių rimtų ligų antpuoliui.
Kas tas šarminis vanduo ir kur jo gauti?
Tikriausiai ne vienam skaitančiajam kilo klausimas, ar šarminis vanduo yra tas pats, kuris bėga iš mūsų vandens čiaupų? Rekomenduojama atlikti vandens pH tyrimus ir tai išsiaiškinti: jei šio pH viršija 7, vanduo yra laikomas šarminiu (priešingu atveju galite įsigyti jonizatorių). Didžioji dauguma prekybos centrų parduodamo vandens taip pat yra šarminiai, tačiau turite rinktis negazuotą – angliarūgšte prisotintas yra neutralus arba rūgštinio pH.
Dažniausiai organizmas pats signalizuoja apie jam aktualius poreikius, tačiau kai kuriais atvejais šis gali ir apgauti: troškulio nebuvimas jokiu būdu nereiškia, jog šarminis vanduo mums nereikalingas (kūnas, trūkstant bent 1 litro vandens, tiesiog atpranta gerti ir troškulys paprasčiausiai nebejaučiamas). Pradinė formulė, pagal kurią apskaičiuojamas organizmui reikalingas vandens kiekis – kūno svoris kilogramais, padaugintas iš 0,03.
Šarminio vandens nauda organizmui
Išgerti pakankamą vandens kiekį būtina ne dėl to, jog tai rekomenduoja protingi žmonės ar propaguoja kažkas kitas: esant organizmo dehidratacijai, nukenčia tiek žmogaus sveikata, tiek išvaizda.
Kokias problemas išspręsti gali padėti reguliariai geriamas šarminis vanduo?
- Antsvoris. Gerdami vandenį, malšiname apetitą bei spartiname medžiagų apykaitą.
- Virškinimo sutrikimai. Po sunkaus maisto užklupus skrandžio skausmui, kankinant įkyriam rėmens graužimui ar vidurių užkietėjimui, neturėtume iš karto griebti piliulių: nustebsite, tačiau savijauta pagerėti gali išgėrus porą stiklinių vandens.
- Odos problemos. Palaikydami reikiamą vandens kiekį organizme, prisidedate prie savo odos puoselėjimo – sumažėja spuogų, išlyginamos smulkios veido raukšlelės, oda tampa lygi bei švytinti.
- Energijos trūkumas. Dehidratuotas organizmas – išsekęs organizmas. Jei jaučiate nuolatinį nuovargį, verta pagalvoti, ar pakankamai dažnai draugaujate su vandens stikline? Paprasčiausias vanduo ne tik atlieka „energizatoriaus“ funkciją, kurios tikimės iš kavos ar energinių gėrimų (šių rekomenduojama griežtai vengti), bet ir negrasina jokiu pašaliniu poveikiu.
- Užterštas organizmas. Atėjus pavasariui karštligiškai dairomės būdų, kaip išvalyti po tingiojo šaltojo periodo užterštą organizmą (teršalai ne tik trukdo atsikratyti papildomų kilogramų, bet ir skatina blogą savijautą bei yra susiję su įvairiomis ligomis). Išduosime paslaptį: vanduo veikia ne ką blogiau (o gal net efektyviau) nei drastiškos iškrovos dietos ar neaiškių skysčių vartojimas.