Organizmo valymas – kas teršia mūsų kūną ir kaip šį išvalyti?
Gyvename pasaulyje, kuriame, vos tik ištiesus ranką, galime gauti bet ką – maistą, pramogas, informaciją. Galimybės atneša ne tik naudą – mūsų organizmas…kenčia. Užteršta aplinka, nesveikas maistas, įtemptas gyvenimo ritmas – tik keletas iš veiksnių, įtakojančių organizmo užterštumą, kuris ilgainiui daro vis didesnę žalą žmogaus sveikatai bei bendrai savijautai. Organizmo valymas – kompleksinių priemonių visuma, skirta organizme susikaupusių šlakų ir toksinų pašalinimui. Savo paslaugas siūlo specialistai, tačiau, pasidomėję plačiai prieinama informacija, galima rinktis natūralų, savarankiškai atliekamą valymą.
Kaip atpažinti, jog tavo organizmas užterštas?
Šlakai ne veltui vadinami organizmą teršiančiomis šiukšlėmis. Tai – kūne besikaupiančios kenksmingos medžiagos (toksinai, druskos, įvairios gleivės), kurių pašalinimo funkcija įprastai tenka taip vadinamiems organizmo “sanitarams” – šlapimo bei virškinimo sistemai, odai, prakaito liaukoms, plaučiams, limfinei sistemai. Kai teršalų prisikaupia per daug, šalinimo organai nebepajėgia jų atsikratyti, šlakai per kraują įsisiurbia į kiekvieną organizmo ląstelę ir kūnas po truputį nuodijamas – vyksta medžiagų puvimo bei rūgimo procesas. Stuburo ataugos, tulžies pūslės ar šlapimtakių akmenys – ne kas kita kaip susikaupusių toksinų paliekama “dovanėlė”. Esant organizmo užterštumui, kiekvienas mūsų bandymas šį atgaivinti įvairiais maisto papildais ar vitaminais pasmerktas nesėkmei. Net ir medikamentinis ligų gydymas, esant šlakų sankaupos, nėra toks efektyvus, koks galėtų būti. Atsiduriama užburtame rate: kol neatliktas organizmo valymas nuo atliekų, nuo tol kūnas nėra pajėgus įsisavinti naudingų medžiagų.
Kokie signalai išduoda, jog organizmui būtinas valymas?
- ilgai besitęsiantis nuovargis, apatija;
- svorio didėjimas, nors suvalgomo maisto kiekis nepakito;
- virškinimo problemos – pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas arba viduriavimas;
- miego sutrikimai;
- dirglumas;
- imuniteto nusilpimą išduodančios dažnos peršalimo ligos;
- išbalusi, spuoguota oda;
- nemalonus burnos, prakaito kvapas;
- prasidėjusios alerginės reakcijos produktams, kurie iki šio buvo toleruojami;
- raumenų ir sąnarių skausmai;
- galvos skausmas;
- rankų bei kojų tirpimas;
- baltos apnašos ant liežuvio.
Kas yra pagrindiniai mūsų organizmo teršėjai?
Radote ne vieną požymį, liudijantį, jog jūsų organizmas užterštas? Sukate galvą, kas dėl to kaltas? Žemiau pateiktas sąrašas organizmo taršą įtakojančių veiksnių sufleruoja, jog pagrindinė priežastis slypi…ydingame mūsų pačių elgesyje. Organizmą teršia:
- Netinkama mityba: organizmui nepriimtini, kenksmingomis sąlygomis išauginti produktai, greitas maistas, nereguliarus valgymas, netinkamas produktų derinimas ir kita.
- Judėjimo stoka.
- Žalingi įpročiai – alkoholio vartojimas ir rūkymas.
- Nuolat patiriamas stresas, nuovargis.
- Aplinkos tarša.
Naudingi patarimai, nusprendusiems atlikti savarankišką organizmo valymą
Organizmo valymas – tai susikaupusių šlakų “iššlavimas”, kuris turėtų būti atliekamas reguliariai, 1-2 kartus per metus, idealiausia – rudenį bei pavasarį. Galima kreiptis pas specialistus, atliekančius mechaninį organizmo valymą, tačiau tinkamas ir fiziologinis, pareikalaujantis asmeninių pastangų bei valios. Organizmo valymas nebūtinai yra kardinalūs veiksmai – aliejaus, citrinų sulčių ar vandens gėrimas, tai – sveikos gyvensenos pagrindų įtraukimas į savo dienotvarkę. Svarbiausia – žinoti, ką darai, ir išsirinkti metodą, priimtiną organizmui, priešingu atveju vietoj lauktos naudos rizikuojama sau pakenkti: pasikonsultuokite su specialistais arba išstudijuokite profesionalią literatūrą šia tema. Organizmo valymas vengtinas kritiniais gyvenimo laikotarpiais, ypač sergant arba laukiantis.
Natūralus organizmo valymas turėtų būti atliekamas laikantis šių taisyklių:
Mityba. Valgykite vaisius bei daržoves, kuriuose gausu skaidulinių medžiagų.
Vanduo. Per parą būtina išgerti 1,5-2 litrus gryno, negazuoto vandens. Atsisakykite kavos, vaisvandenių.
Žolelės. Gamtoje apstu įvairių žolelių, veikiančių kaip natūrali organizmo valymo priemonė.
Fizinis aktyvumas. Judrumo trūkumas – vienas iš veiksnių, skatinančių organizmo taršą. Organizmo valymo metu į savo dienotvarkę būtina įtraukti priimtino pobūdžio fizinę veiklą.
Emocinė būsena. Pozityvumas – vienas iš elementų, įtakojančių darnų organizmo veikimą.
Organizmo valymas – šiuo metu viena dažniausiai aptariamų temų. Tačiau sėdėti prie televizoriaus ekranų ir linksėti galva nepakanka – būtina imtis realių veiksnių. Pasiteisinimas, jog tam trūksta pinigų, nėra priimtinas. Nebūtina kreiptis pas specialistus ir leisti šiems šimtus – organizmą galime išsivalyti patys. Idealiausia, kai tai tampa mūsų gyvenimo būdu ir sąmoningai bandome išvengti šlakų susikaupimą skatinančių veiksnių.