Nugaros masažas – efektyvus ginklas prieš kankinantį skausmą
Jei anksčiau nuolatiniai varginantys skausmai dažniausiai būdavo tapatinami vyresniam amžiui būdingiems simptomams, tai šiandien tokie atvejai vis jaunėja. Nieko jau nebestebina poliklinikoje prie gydytojo kabinetų lūkuriuojantys mokyklinio amžiaus vaikai. Visi skausmai turi priežastį. Tai gali būti įgimtas sutrikimas, traumos pasekmė ar netaisyklingo gyvenimo būdo „aidas“ – tai visų pirma būtina ir išsiaiškinti. Nuskausminamieji vaistai, kurių dažnas griebiamės, tėra tik laikina priemonė, malšinti simptomą, bet problemos jokiu būdu neišsprendžia. Jei kankina, tarkime, nugaros skausmai, žūtbūt keliaukime pas gydytoją, kuris, tikėtina, greta (o gal ir vietoj to) pasiūlys ir gydomųjų nugaros masažų seansą. Apie pastarųjų naudą, kuri yra gerokai daugiau aprėpianti nei vien skausmo malšinimas, plačiau ir pakalbėsime.
Nugaros skausmai nesirenka nei lyties, nei amžiaus. Jie gali pasireikšti lengvu, ilgai besitęsiančiu maudimu arba iškart smogti visa jėga taip, jog žmogų suriečia tikrąja to žodžio prasme ir tokie elementarūs veiksmai kaip staigesnis pasisukimas ar gulėjimas ne ta poza tampa yra itin skausmingi. Veiksniai, sąlygojantys nugaros skausmą, gali būti patys įvairiausi: stuburo iškrypimas (ką dažnai lemia per ilgas, netaisyklingas sėdėjimas, fizinio aktyvumo stoka), prispaustas nervas, raumenų patempimas dėl per didelio svorio kilnojimo ar persistengimo sportuojant, netgi metų laikų kaita ar su maistu gaunamas nepakankamas maisto medžiagų, reikalingų kaulams, kiekis. Kad ir kokia būtų priežastis, svarbiausia skausmo neignoruoti ir kreiptis pagalbos į specialistus.
Nugaros masažai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose yra labai populiarūs: juk lietuviai pas specialistus būtent tada ir kreipiasi, kai pajunta rimtesnio negalavimo požymius, profilaktinė priežiūra bei rūpinimasis savimi dar toli gražu nepajėgia įsiskverbti į mūsų sąmones. Kokia šios paslaugos „tikslinė“ grupė?
- Asmenys, kuriems nugaros skausmai – nepageidaujamas, tačiau nuolatinis palydovas;
- Besiskundžiantys stuburo iškrypimu bei netaisyklinga laikysena;
- Užsiimantys intensyviu sportu;
- Didžiąją dienos dalį praleidžiantys dirbdami vienoje padėtyje (sėdint, stovint);
- Jaučiantys bendrą organizmo nusilpimą, raumenų silpnumą;
- Turintieji antsvorio;
- Turėję įsisenėjusių traumų, susijusių su nugaros, stuburo sutrenkimais;
- Patyrę įvairaus pobūdžio operacijas ir kiti.
Profesionaliai atliktas nugaros masažas atpalaiduoja pernelyg įsitempusius raumenis ir stiprina nusilpusius, veikia stuburo slankstelių padėtį, dėl to jaučiamas skausmo sumažėjimas, didėja stuburo lakstumas, koreguojama laikysena. Mažėja netgi kojų bei nugaros maudimas. Kaip ir bet kokio pobūdžio masažas, taip ir nugaros, prisideda prie kraujotakos sistemos stiprinimo, limfos darbo aktyvinimo, įtakoja geresnį audinių aprūpinimą maisto medžiagomis bei deguonimi, teigiamai veikia nervų sistemą. Pacientas, pakilęs nuo masažisto stalo, jaučiasi tvirtesnis fiziškai bei pailsėjęs emociškai. Klausimas, kiek kartų teks kartoti šią procedūrą, yra labai individualus ir derinamas su specialistu – tai priklauso nuo bendros asmens sveikatos būklės, amžiaus, nusiskundimo rūšies bei problemos įsisenėjimo. Reikėtų orientuotis, jog prireiks mažiausiai 10 vizitų. Norint ilgam išlaikyti pasiektą progresą, rekomenduojama masažo klinikose lankytis kas pusmetį ar bent kas metus.
Jei kiti masažai turi galimas alternatyvas – tai gydomasis nugaros masažas privalo būti patikėtas tik į profesionalaus masažisto rankas. Įvairūs masažo namai siūlo šią paslaugą, tad jums prireiks laiko išsirenkant tinkamiausią variantą. Nesikuklinkite jus masažuoti paskirtą asmenį „išegzaminuoti“, pasidomėti jo turima kvalifikacija bei patirtimi būtent gydomojo masažo srityje. Nugaroje yra daugybė nervų, kurių pažeidimas gali sukelti rimtus ilgalaikius sveikatos pažeidimus. Tiesa, tai – pats blogiausias scenarijus, dažnesnis atvejis, kai atliktas masažas suteikia tiesiog atsipalaidavimą, bet ne gydomąjį rezultatą. Propaguojantys savamokslį masažą namuose taip pat turėtų žinoti, jog jie gali bandyti padėti tik nuimtą stresą bei įtampą, tačiau ne kovoti prieš skausmą.
Kaip atliekami nugaros masažai? Įvertinus konkretaus paciento būklę, naudojamos tokios populiarios masažo technikos kaip:
- Glostymo veiksmas skirtas masažo seanso pradžiai bei pabaigai.
- Trynimai padeda suaktyvinti kraujotaką, audiniu aprūpinimą maisto medžiagomis ir deguonimi.
- Maigymas atlieka daug funkcijų, tame tarpe atpalaiduoja bei stiprina raumenis
- Vibravimas tiesiogiai veikia ne tik tą sritį, kuri liečiama rankomis, bet ir gilesnius audinius.
Nugaros masažas – puiki terapinė bei profilaktinė priemonė, padedanti palengvinti ne tik tokias problemas kaip nugaros skausmai, bet ir aktyvinanti svarbiausias gyvybines funkcijas bei gerinti bendrą žmogaus organizmo būseną.