Naujienos

Limfodrenažinis masažas tarnauja ir grožiui, ir sveikatai

limfodrenazinis masazas

Tik žmogus, visiškai patenkintas savo sveikatos būkle bei išvaizda, gali gyventi pilnavertį gyvenimą ir drąsiai prisipažinti, jog yra laimingas. Kita vertus, to išreikšti žodžiais net nėra būtina – viskas akivaizdu į pastarąjį pažvelgus. Masažas – viena iš priemonių, orientuotų tiek į išvaizdos, tiek fizinės bei emocinės savijautos puoselėjimą. Tai suteikia galimybę suderinti ir medicinę procedūrą, ir relaksaciją. Veido, kūno, taškinis, atpalaiduojantis, anticeliulitinis, kobido, ajurvedinis  – daugeliui girdėti pavadinimai, iš karto sufleruojantys apie atlikimo techniką bei paskirtį. Šiame straipsnyje bus pristatomas galbūt mažesniam skaitytojų skaičiui žinomas limfodrenažinis masažas bei jo įvairiapusė nauda.

Visų pirma reikia išsiaiškinti, kas yra ir kuo reikšminga limfa. Tai – mūsų kūne cirkuliuojantis skystis, šalinantis iš organizmo viską, kas nereikalinga – druskos, šlakai, toksinai, mirusios ląstelės, skysčių perteklius ir panašiai. Taip pat limfa vaidina reikšmingą vaidmenį imuniteto stiprinimui.  Kaip sutrinka kraujotaka, taip sulėtėti gali ir limfos darbas – nesunku suprasti, jog skysčių susikaupimas mūsų kūne nieko gero nežada.  To priežastis – įvairūs sveikatos sutrikimai, kuriuos neretai lemia ydingas mūsų gyvenimo būdas: per daug sėdime, vengiame mankštos. Limfodrenažinis masažas orientuotas į mūsų poodinio riebalų sluoksnio veikimą, ko dėka suaktyvinamass limfos darbas. Šis procesas, priklausomai nuo skirtingų masažo studijų ar gydyklų, gali būti atliekamas rankomis arba naudojant tam tikrus prietaisus, kurie taip pat yra skirtingų rūšių (vieni aparatai yra nedideli, tiesiog stumdomi po reikiamas kūno vietas, kiti „apsirengiami” kaip rūbus, dar kiti – dideli, kurie veikia  vieną ar kitą prie savęs priglaustą kūno dalį). Visos technikos orientuotos į gilesnių mūsų kūno sluoksnių „išjudinimą” ir suaktyvimą. Klientai gali patys pasirinkti, ar jiems priimtinesnis kontaktas su žmogumi (kai kuriems toks intymumas yra nepriimtinas ir verčia kompleksuoti), ar su technika. Limfodrenažinis masažas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje – ne naujiena, bet ir mažesniuose miesteliuose, reaguojant į akivaizdžią naudą bei augantį susidomėjusiųjų ratą,  randasi vis daugiau šios paslaugos teikėjų.  Tiesa, šiandien norintieji gali patys namuose įsirengti nuosavą masažo kabinetą  – tereikia įsigyti atitinkamą prietaisą. Aišku, prieš tai reikėtų įsigilinti į procedūros atlikimo specifiką.

Ar man tai aktualu?

Laikas prieiti prie pačios reikšmingiausios dalies: kam ši procedūra rekomenduotina bei kokių rezultatų galima tikėtis? Masažai dažniau pritraukia moteriškos lyties atstovių grupę (gal dėl to, jog šios yra linkusios skirti daugiau dėmesio savo?). Tačiau pagal savo paskirtį limfodrenažiniai masažai tinka tiek vyrams, tiek moterims nepriklausomai nuo jų amžiaus. Tai – puiki profilaktika limfos darbui gerinti bei galimybė atsipalaiduoti, papildyti energijos „resursus”. Tiesa, pagrindiniai klientai būna asmenys, turintys antsvorio ir/ar celiulito, moterys po gimdymo, besiskundžiantieji tinimu įvairiose vietose bei problemomis su venomis, daugiausia laiko praleidžintys sėdėdami ar stovėdami.

Bandykime  „išgryninti” teigiamą poveikį, kuriuo galės džiaugtis nusprendusieji pasinaudoti šia procedūra. Aišku, vieno apsilankymo stebuklo laukti nereikėtų – rezultatų tikėtis galima po 10 – 20 masažo seansų. Tai – orientacinė kurso trukmė, į savaitę procedūrą reikėtų kartoti 1 – 2 kartus. Tikslius nurodymus gali pateikti tik specialistas, įvertinęs konkretaus kliento būklę ir jo pageidavimus. Būsima nauda:

  • Išnyksta arba pastebimai sumažėja taip vadinama „apelsino odelė” – daugelį gąsdinantis celiuliutas. Svarbu, jog tai nėra tik vizualinis pagerėjimas – šalinama ir pati priežastis (juk celiulitą ir įtakoja limfos sistemos sutrikimai). Tiesa, nereikia tikėtis, jog limfodrenažinis masažas padės stebuklingai visam laikui šios ligos atsikratyti – tai tėra viena iš priemonių, greta sporto bei dėmesio savo mitybai.
  • Sumažėja tų kūno dalių, su kuriomis dirbama – šlaunys, rankos, pilvas – apimtys. Siekiant išlaikyti ir pagerinti pasiektus rezultatus, būtinas atitinkamas gyvenimo būdas.
  • Atsikratoma odos „pertekliaus”, atsiradusio po nėštumo ar staigiai numetus svorį, oda stangrinama, strijos tampa nepastebimesnės.
  • Mažinami pooperaciniai randai.
  • Dingsta sunkumas kojose.
  • Pašalinamas kojų bei kitų kūno vietų tinimas (šią problemą skatina skysčių sankaupos).
  • Aktyvinama kraujotaka, tai lemia pagerėjusią kojų venų būklę.
  • Atliekamas organizmo išvalymas.
  • Pagerėja bendra žmogaus savijauta.

Limfodrenažinis masažas atneša akivaizdų teigiamą pokytį ir sveikatai, ir išvaizdai.

error: Turinys yra saugomas !!