Naujienos

Gydomasis masažas tarnauja ir kaip reabilitacinė, ir kaip profilaktinė priemonė

gydomasis masažas

Medikai, žvelgiantys toliau nei farmacijos firmos ir jų propaguojamos piliulės, pacientams, besiskundžiantiems viso kūno ar tam tikros dalies lokaliu skausmu, bendra neigiama fizine bei psichine savijauta, greta kitų gydymojo metodu (kad ir dermėje su medikamentų vartojimu), rekomenduoja prigulti ant profesionalaus masažo specialisto stalo. Nors internetiniai portalai mirga nuo pasiūlymų padovanoti masažo seanso kuponą sau ar  kitam bei suteikti galimybę atsipalaiduoti, tačiau reikia nepamiršti, jog šios procedūros istorija siekia gilius laikus, kada išlavintais rankų judesiais buvo siekiama “įkvėpti” sveikatos kūnui. Prioritetai itin aiškiai stoja į savo vietas, prisiminus garsiąją romėnų poeto Juvenalio frazę “sveikame kūne, sveika siela”.  Relakcija buvo antraeilė atliekamo proceso pasekmė, bet, kaip mūsų potyriai bei medicininės išvados byloja, itin reikšming psichinei sveikatai. Šiandien gydomieji masažai siūlomi ne tik sanatorijose, kur pacientai juos gauna kaip gydomojo proceso paketo dalį, šias paslaugas teikia ir masažo salonai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose bei kituose miestuose.

Jei nemoki – galvok kur “kiši” rankas

Prieš pradedant kalbėti apie masažo teikiamą naudą, reikia įspėti ir…apie žalą. Logiška, jei tam tikrų kūno vietų mechaninis veikimas pasižymi teigiamu poveikiu, egzistuoja ir neigiamas. Pastarąjį gali iššaukti neadekvatus netinkamų vietų lietimas. Neprofesionalus “naminis” masažas – vienas iš rizikos faktorių. Šią veiklą drąsiai propaguoti galima tokiu atveju, jei kitas žmogus tiesiog prašo padėti pailsėti, atsipalaiduoti, reikalauja fizinio kontakto, tačiau, jei skundžiamasi konkrečiu negalavimu, tarkime – stuburo skausmu, geriausia tokiu atveju nepradėti vaidinti “auksarankių”. Filmuose neretai rodomos scenos apie savamokslių “masažistų” aukas šiek tiek gal pagražintos, tačiau ne iš “piršto laužtos”. Nemokšiškas spustelėjimas gali padaryti rimtą žalą. Gydomojo masažo centras – štai kur reikėtų kreiptis. Tam nebūtinas gydytojo siuntimas, patyręs masažistas, išklausęs negalavimo simptomus, tikrai žinos, ko griebtis. Tiesa, pastarąjį reikėtų rinktis itin atidžiai. Yra taisyklė, jog nepatyręs asmuo, tikėtina, pakenks mažiau, nei “specialistas”, ne iki galo išmanantis savo darbą.

Kuo gali padėti gydomasis masažas?

Teisingai atliekami masažai atneša akivaizdų teigiamą poveikį visų kūno sistemų funkcionavimui – kai kas pajuntama iškart (tarkime, sumažėjęs sunkumas kojose), kitos naudos iškart įvardinti negalima (pavyzdžiui, limfinės sistemos darbo), poveikis yra akivaizdus, tačiau pasireiškiantis pamažu. Masažai gydomaisiais tikslais negali būti epizodiniai: reikalinga atlikti porą seansų per metus, po 5, 10 ar net daugiau procedūrų. Tai – labai individualu, priklausomai nuo konkretaus paciento nusiskundimo lygio, procedūrų metu juntamo progreso ir panašiai. Tokios detalės derinamos su masažuotoju. Dažni masažo namai tokiems ilgalaikiams klientams, perkantiems masažo seansų komplektą, neretai taiko nuolaidas ar tam tikras procedūras atlieka nemokamai.

Gydomasis masažas gali būti viso kūno ar  orientuotas į atskirą probleminę dalį, tarkime – kojos ar galva. Šios procedūros potencialią naudą mes apžvelgsime bendrai. Tačiau akivaizdu, jog dirbant su tam tikra kūno vieta, būtent joje ir bus juntamos bei matomos (pavyzdžiui, sumažėjęs celiulitas ant šlaunų) didžiausios permainos.

Oda:

  • pašalinamos “negyvos”, suragėjusios ląstelės, vyksta jų regeneracijos procesas;
  • vyksta aktyvus toksinų pasišalinimas per odą (per prakaito, riebalų liaukas);
  • oda stangrėja, skaistėja;
  • kapiliarų prasiplėtimas skatina odos bei paodinio sluoksnio kraujotaką, tai lemia ir medžiagų apykaitos greitėjimą.

Širdis, kraujotaka, limfinė sistema”

  • normalizuojamas širdies darbas bei kraujospūdis;
  • skatinama maisto medžiagų apykaita iš kraujo į kūno audinius bei susidariusių produktų pasišalinimas; šiame procese svarbi ir limfos sistema, kurios darbas taip pat teigiamai veikiamas.

Raumenys, kaulai, sąnariai:

  • gerėja medžiagų apytaka tarp kraujo bei raumeninių ląstelių, raumuo tampa tvirtesnis, elastingesnis;
  • sąnariai taip pat geriau aprūpinami krauju, neutralizuojamos traumų pasekmės, sąnariai tampa lankstesni.

Nervų sistema:

  • atsikratoma negatyvių jausmų;
  • sumažėja įtampa, nuolatinis nuovargis, nerimas.

Taip pat reguliuojama kvėpavimo bei virškinimo sistemos veikla.

Gydomasis masažas yra rekomenduojamas sergantiems kraujagyslių, širdies bei kitų organų ligomis, jaučiant raumenų, sąnanarių, stuburo skausmą, po atliktų operacijų ar patirtų traumų. Tinkami kaip profilaktinė priemonė dirbantiems sėdimą darbą bei negaunantiems reguliaraus sportinio krūvio, juk masažai pagal  poveikį labai artimi sportui, tik, konkrečiu atveju, neretai tinkamesni bei efektyvesni.


error: Turinys yra saugomas !!