Naujienos

Ajurvedinis masažas: tai kur kas daugiau nei mechaninis kūno maigymas

Ajurvedinis masažas

Skubėjimas, konkurencija, stresas, įtampa – dažni žmonių palydovai šiandieninėje visuomenėje. Ne kiekvienas iš mūsų yra pajėgus pakelti tokį gyvenimo ritmą. Abejingumas viskam, nusivylimo, pralaimėjimo jausmai ir panašios neigiamos emocijos, kankinančios diena iš dienos – signalas, jog kažkas negerai ir reikia pokyčių. Tik ne visada tokių kardinalių, kaip ir pirmo žvilgsnio gali atrodyti. Galbūt dar ne laikas leistis į mažiau atsakomybės reikalaujančio darbo paieškas, keisti pabodusios gyvenamosios vietos ar antrosios pusės, vedančios iš kantrybės dėl menkiausios smulkmenos? Pradėti reikėtų nuo tokių elementarių dalykų kaip dėmesys sau. Išbandžiusiems visus populiariausius atsipalaidavimo būdus, rekomenduotume artimiau susipažinti su ajurveda. Tai – iš Indijos atkeliavęs mokslas bei filosofija, orientuota į fiziškai bei dvasiškai sveiko žmogaus formavimą, panaudojant paprastus bei natūralius metodus. Skamba lyg raginimas keisti pasaulėžiūrą bei gyvenimo būdą? Visiškai ne. Vienas iš ajurvedos komponentų – masažai – yra prieinami kiekvienam iš mūsų kaip efektyvi kūno bei dvasios gydymo priemonė.

Kuo ajurvediniai masažai skiriasi nuo kitų masažo rūšių? Visų pirma reikia susipažinti su keletu negirdėtų sąvokų.

  • 107 marmos taškai – taškai, esantys mūsų kūne, kurie atsakingi už visų fizinių funkcijų veiklą bei vidinę asmenybės harmoniją.
  • vata, pita, kapha arba atitinkamai vėjas, ugnis ir žemė: visi žmonės yra priskiriami kažkuriam iš šių tipų, priklausomai nuo jų pomėgių, išvaizdos, elgsenos ypatumų ir kitų kriterijų.

Ajurvedinis masažas nukreiptas į aktyvią minėtų taškų stimuliaciją, to pasekoje teigiamai veikiamos sritys, kurias pastarieji veikia. Visas masažas atitinkamai derinamas prie konkretaus žmogaus tipo: kokie aliejai bus naudojami, kaip intensyviai bei ilgai masažas atliekamas ir panašiai.

Savaime suprantama, jog klientas, atėjęs į procedūrą, kartu su vardu neįvardins ir savojo tipo – šį konkretizuoja masažo specialistas, prieš pradedant seansą skirdamas laiko artimesniam bendravimui su žmogumi. Šis betarpiško kontakto užmezgimas – dar vienas ajurvedinio masažo skiriamas bruožas. Tai – savaime suprantamas ritualas Indijoje, reikia tikėtis, jog ir Jūsų išsirinktas profesionalus gydomojo masažo centras nenusižengs šiai praktikai.

Kalbant apie ajurvedinio masažo atlikimo techniką, reikėtų akcentuoti ne vien masažuotojo rankų judesius, tačiau aliejus, praturtintus gydomosiomis žolelėmis, be kurių masažas neįsivaizduojamas. Remiantis ajurvedos mokymu, aliejai palengvina žemės bei žmogaus elektromagnetinių laukų kontaktą, vėsų kūną šildo, šaltą – vėsina, sausą – drėkina. Aišku, galima tuo netikėti, tačiau į kūną masažuojami aliejai atneša ir realiai apčiupiamos naudos: suintensyvėja toksinų pasišalinimas per odą, pastaroji pamaitinama ir atgaivinama. Tuo abejoti neturėtų netgi skeptikai.

Ajurvedinis masažas akcentuoja ir atitinkamos aplinkos svarbą, kuriai sukurti pasitelkiama raminanti muzika, tinkamas apšvietimas, aromaterapija. Čia, priešingai nei grožio salonuose ar atliekant įprastą masažą, nepraktikuojamas neįpareigojantis čiauškėjimas su klientu – žmogus atėjo tam, kad pasimėgautų ramybe. Jei, užėję į patalpą  nepamatysite standartinio  stalo, nenustebkite ir nepagalvokite, jog masažo klinika taupo – tradiciškai užtenka tik specialaus ant grindų patiesto čiužinio bei jį dengiančio kilimėlio.

Ajurvedinis keralos masažas – tradicinis Indijoje bei viena iš populiariausių procedūrų, kurias siūlo ir mūsų masažo salonai. Atliekant šį masažą, masažuotojo rankų bei aliejaus srovelių „dėmesio” gauna visos kūno vietos – pradedant nosies šnervėmis ir baigiant pirštais. Ir masažuotojas „įdarbina” visą savo kūną – delnus, pirštus, krumplius, atlikdamas skirtingo pobūdžio veiksmus – glosto, maigo, trina, lanksto kojas, rankas ir panašiai. Masažas iš jį atliekančiojo reikalauja nemažai jėgos, o masažuojamasis atsigauna ir fiziškai, ir emociškai.

Pabaigai sukonkretinsime, kokią realią naudą ajurvedinis masažas duoda jį išbandžiusiems. Gera naujiena, jog iki Indijos vykti neteks – masažas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, išsirinkusiems tikrą profesionalą, garantuoja tokį patį poveikį.

  • kraujotakos ir limfinės sistemos aktyvinimas;
  • imuniteto stiprinimas;
  • vadinamasis „jauninamuoju”, kadangi atnaujina ląsteles;
  • organizmo apsivalymas nuo kenksmingų medžiagų;
  • galvos, nugaros, raumenų, sąnarių skausmo šalinimas;
  • laikysenos koregavimas;
  • medžiagų apykaitos spartinimas, tad tinka ir turintiems problemų su papildomais kilogramais
  • kraujospūdžio koregavimas;
  • svarbiausia, jog ajurvedinis masažas teigiamai veikia mūsų dvasinį pasaulį, padeda pailsėti, atsipalaiduoti ir, atgavus jėgas bei susikonctravus, „šviežiu” protu grįžti į kasdienybę.
error: Turinys yra saugomas !!