Naujienos

Ženšenis – ilgaamžiškumo ir geros savijautos paslaptis

ženšenis

„Man kažko su ženšeniu“, – tokį klientų pageidavimą dažnai išgirsta farmacijos srityje dirbantieji: preparatai, sudėtyje turintys ženšenio, yra vieni iš dažniausiai perkamų. Simboliška, jog ženšenis, išvertus iš kinų kalbos, yra vadinamas „gyvybės šaknimi“. Pastarojo gydomoji galia, neretai prilyginama stebuklui (galimybė gyventi pilnavertišką gyvenimą sulaukus 100 metų daugiau nei stebina), žinoma jau 3-4 tūkstančius metų, o šiuolaikinių medicinos tyrimų dėka atrandama vis daugiau efektyvaus panaudojimo galimybių.

Faktas, jog rinkoje ženšenis yra graibstomas ir, laikui bėgant, augalas tampa vis retesnis, vartotojus verčia būti budriais: atidžiai pirkite tabletes, kapsules, arbatas, kremus ar gydomuosius skysčius, sudėtyje turinčius šio komponento. Reikšminga ir ženšenio kilmė: azijietiškasis – pats vertingiausias, amerikietiškame naudingųjų savybių mažiau, o užaugęs Sibiro teritorijoje, nors ir yra pats pigiausias, tačiau šį naudojant gydyme, naudos atneša mažai. Nepulkite nurašyti preparatų, jei šie pagaminti ne iš ženšenio šaknų, bet lapų, stiebų, sėklų ar žiedų – tyrimais įrodyta, jog naudingos ir šios augalo dalys.

Ženšenis – ilgo pilnavertiško gyvenimo galimybė

Anot tradicinės kinų liaudies medicinos atstovų, šimtamečiai – ne maloni išimtis, tačiau reguliaraus ženšenio preparatų vartojimo rezultatas (daugybė atliktų tyrimų skatina hipotezę, jog ilgaamžiškumo paslaptis glaudžiai susijusi su maltoliu, atsirandžiu ženšenio šaknį veikiant temperatūrai). Geriausia, jog ženšenis suteikia galimybę sulaukti garbingo amžiaus ne vegetuojant kaip neveiksniai daržovei, bet džiaugiantis puikia fizine bei psichologine sveikata. Šis preparatas, skatinantis smegenų aprūpinimą deguonimi, padeda užkirsti kelią senatvinei demencijai, smegenų išemijai, Alzheimeriui, stimuliuoja protinę veiklą, gerina atmintį. Ženšenis priskiriamas prie vadinamųjų adaptogenų – augalų grupės, užtikrinančios gerą fizinę būklę, streso poveikio neutralizaciją bei atsparumą amžiaus įtakojamiems organizmo pokyčiams.

Ženšenio preparų turėtų dairytis žmonės, norintys mėgautis pilnaverčiu seksualiniu gyvenimu: atlikti tyrimai įrodė, jog vos per 8 savaites reguliaraus ženšenio naudojimo, daugumos vyrų impotencijos problema buvo išspręsta (garsioji sintetinė Viagra su savo abejotinu poveikiu turėtų slėptis). Ženšenio poveikis pasireiškia ne tik fiziškai, bet ir pasichologiškai: geismą skatina tiek vyrams, tiek moterims, gerina nuotaiką, suteikia energijos bei didina ištvermingumą. Minėti faktoriai sekso kokybei yra ne ką mažiau reikšmingi nei „įrankio“ pasirengimas.

Azijietiškasis ženšenis gali padėti kovoti su tam tikrų rūšių navikais (gimdos, tiesiosios žarnos, skrandžio ir kitų organų) bei tarnauti kaip puiki prevencinė priemonė prieš onkologinius susirgimus.

Ties tuo ženšenio nauda organizmui dar nesibaigia. Pastarasis gali būti vartojamas:

  • imuniteto stiprinimui, organizmo pusiausvyros atkūrimui po sunkių ligų, operacijų;
  • širdies bei kraujagyslių sistemos stiprinimui: reguliuojamas kraujospūdis, kovojama su laisvųjų radikalų daroma žala, mažinamas blogojo ir didinamas gerojo cholesterolio kiekis kraujyje;
  • endokrininės sistemos veiklos gerinimui: aktyvinami antinksčiai, reguliuojama insulino sintezė, gerinamas jodo pasisavinimas skydliaukėje, gerinama lytinių liaukų veikla;
  • kovojant su medžiagų apykaitos sutrikimu, mažinant cukraus kiekį kraujyje;
  • aktyvinant organizme vykstančius biocheminius procesus: deguonies pasisavinimą audiniuose, dujų apykaitą, kraujotaką, žaizdų gijimą.
  • padedant atsigauti organizmui, išsekusiam emociškai bei fiziškai.

Į ką būtina atkreipti dėmesį vartojantiems ženšenio preparatus?

Pasak Rytų medicinos specialistų, ženšenį organizmas geriausiai pasisavina rudenį bei žiemą. Norint pajusti efektyvius rezultatus, būtina organizmą aprūpinti ir kitomis trūkstamomis medžiagomis, atkreipti dėmesį į mitybą bei poilsio režimą. Kai kuriais atvejais ženšenio preparatus organizmas gali atmesti. Tai pasireiškia alergija, sutrikusiu virškinimui, menstruacijų išsibalansavimu, galvos skausmu, nemiga. Ženšenio nederėtų vartoti antroje dienos pusėje, sergant depresija, nerimo sutrikimu ar kenčiant nuo nuolatinės nemigos.


error: Turinys yra saugomas !!