Naujienos

Cinamonas ne tik suteikia malonų skonį patiekalams, bet ir…gydo

cinamonas

Iš Artimųjų Rytų kilęs prieskonis, kurio šiandien galima rasti kone kiekvienos šeimininkės virtuvėje. Prieskonis, atstojęs valiutą ir savo kaina prilygęs tauriesiems metalams. Atnaša senovės dievams, dažnai minimas skirtingų civilizacijų medicinos veikaluose, o ir šiandien natūralaus gydymo propaguotojų naudojamas kaip įvairių sveikatos negalavimų šalinimo priemonė. Reikia daugiau užuominų, ar jau supratote, jog už visų apibūdinimų slepiasi…cinamonas?

Teigimas poveikis sveikatai

Įtraukdami šį prieskonį į prieššventinio apsipirkimo sąrašą, įsigykite didesnį jo kiekį nei planavote: iš žemiau pateiktų sveikatos gerinimo patarimų, kuriuose „pirmuoju smuiku griežia” cinamonas, neabejotinai rasite kaip šį panaudoti ir sau asmeniškai.

  • cukraus kiekis kraujyje – kaip prakeiksmas visiems, sergantiems diabetu. Reguliariai vartodami po pusę šaukštelio šio prieskonio per dieną, kontroliuosite cukraus kiekį.
  • cinamonas tarnauja ir kaip širdies bei kraujagyslių ligų prevencijos priemonė – mažina cholestrolio kiekį, o, vartojamas kartu su medumi, didina kraujagyslių sienelių stiprumą bei elastingumą.
  • pilvo pūtimas – nemalonus jausmas, signalizuojantis apie virškinimo sistemos sutrikimą. Vartodami cinamoną, pasižymintį stipriomis antibakterinėmis savybėmis, galite sureguliuoti žarnyno mikroflorą ir atsisveikinti su šiuo bei kitais simptomais.
  • ruošdamiesi kelionei į egzotiškas valstybes, nepamirškite į lagaminą įsimesti ir…cinamono. Kam? Ragaudami vietinius patiekalus, kurie, ne paslaptis, dažnai pagaminti ne pačiomis higieniškausiomis sąlygomis, sumažinsite salmoneliozės pavojų – cinamonas tam puikiai tinka.
  • šis prieskonis dėl jau minėtų antibakterinių savybių yra tinkamas burnos higienai užtikrinti: tam naudojamas cinamono aliejus, kuriuo papildoma dantų pasta ar burnos skalavimo skystis.
  • cinamono sudėtyje gausu mangano – metalo, stiprinančio kaulus bei raumenis. Sergantiesiems artritu rekomenduojama reguliariai vartoti šį prieskonį – efektas gali maloniai nustebinti.
  • čiaudite, peršti gerklę, skauda galvą? Tai – pirmieji peršalimo simptomai, signalizuojantys apie į jūsų imunitetą nusitaikiusią ligą. Vienas iš būdų šiai pasipriešinti – nedelsiant išgerti arbatos su cinamonu. Pastarojo antioksidacinis poveikis bei kraujo apytakos skatinamas verčia organizmą aktyviau kovoti su ligos sukėlėju bei palengvina simptomus.
  • dailios figūros norime visi, tačiau tuščios svajonės realių reultatų neatneša. Greta mitybos reguliavimo bei fizinio aktyvumo didinimo, prieš kiekvieną valgymą išgerkite puodelį arbatos, pagamintos iš medaus ir cinamono. Minėtas gėrimas greitina medžiagų apykaitą ir trukdo atsirasti riebalų sankaupoms.
  • cinamone yra medžiagų, kurių poveikis analogiškas vadinamiesiems laimės hormonams endorfinams – pasijuntame geriau nusiteikę, žvalesni, į viską žiūrime pozityviau.
  • cinamonas gali būti vartojamas norint pagerinti atmintį, padidinti dėmesio koncentraciją, susikaupimą, budrumą.

Ar cinamonas lygus cinamonui?

Paties mažiausio prekybos centro lentynoje, kurioje sudėlioti prieskoniai, rasite cinamono miltelių, didesnėse prekyvietėse galite rinktis ir cinamono lazdeles (tai – sudžiūvusi cinamono medžio žievė). Milteliai rekomenduojami įsigyti tada, jei juos ketinama greitai suvartoti, tuo tarpu cinamono žievė, kuri, esant poreikiui, gali būti sumalama, tinkama ilgesniam laikymui, kadangi nepraranda savo aromatinių bei gydomųjų savybių.

Bene svarbiausia išsiaiškinti, kokios rūšies cinamoną įsigyjate – rinkoje populiariausi Šri Lankos Ceilono bei kiniškasis cassia cinamonas. Dėmesio: rinkdamiesi pastarąjį, jūs išleisite kur kas mažiau, tačiau rizikuosite susipažinti su neigiamu cinamono poveikiu. Kiniškojo cinamono sudėtyje yra daug kumarino – natūralaus toksino, kurio didesnis suvartojamas kiekis gali pakenkti kepenims. Tad jei susidomėjote šiame straipsnyje pateiktais ar kituose informacijos šaltiniuose rastais patarimais, kaip cinamoną vartoti ne tik kaip maistą, bet ir vaistą, nepagailėkite pinigų bei laiko „gerojo” Ceilono, kuriame minėto toksino nėra, paieškoms: įprastai šis parduodamas specializuotose prieskonių ar ekologiškų prekių parduotuvėse.

error: Turinys yra saugomas !!