Naujienos

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras: į kieno rankas patikėti savo sveikatą?

Sveikata – brangiausias, tačiau, deja, ir trapiausias turtas žmogaus gyvenime. Visiškai elementarus ir savaime suprantamas teiginys, ar ne? Tačiau realybė yra kiek kitokia. Dažnas tai suvokia jau po laiko, kai liga yra kaip reikiant įsismarkavusi. O iš tiesų reikia visiškai nedaug:

  • operatyviai reaguoti į organizmo siunčiamus signalus (dažniausiai jie yra pakankamai aiškūs tik mes, dėl vienų ar kitų priežasčių, tai ignoruojame);
  • profilaktiškai, net ir tada, kai, atrodo, viskas yra gerai, atlikti reikiamus tyrimus;
  • itin daug dėmesio skirti savo sveikatai tokiu atveju, jei patenkama į vieno ar kito susirgimo rizikos grupę;
  • ir, svarbiausia, nesibaiminti medikų kaip kad tas velnias baidosi kryžiaus!

Sakote, jog visų paminėtų punktų preciziškai laikotės, tačiau susiduriate su problema, kuris medicinos ir diagnostikos centras yra pajėgus geriausiai pasirūpinti Jūsų sveikata? Mes Jus suprantame. Ir ne tik! Esame pasirengę padėti atsirinkti, kas yra kas. Aišku, konkrečių pavadinimų bei adresų, kuris medicinos centras yra pats pačiausias, nepateiksime – pakaks keletą praktinių patarimų.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras –  tai medicinos įstaiga, kurioje klientas po „vienu stogu“ gali gauti visas reikiamas paslaugas. Turbūt daugeliui pažįstama situacija, kai, nuėjus į polikliniką pas šeimos gydytoją, paaiškėja, jog laboratoriniai tyrimai bus atliekami keliose skirtingose vietose. Nevisai patogu, ar ne? Medicinos centras aprašytos problemos gali padėti išvengti – pakaks tik apsilankyti keliuose nurodytuose kabinetuose, kuriuose dirba reikiamų sričių specialistai.  Taip pat aptarnaujamos visos klientų grupės, pradedant mamomis su kūdikiais ir baigiant pagyvenusio amžiaus žmonėmis, o teikiamų paslaugų asortimentas prasideda ties sveikatos būklės diagnozavimu (diagnostikos centras), ligų gydymu bei baigiasi reabilitacija.

Medicinos ir diagnostikos centras įprastai priklauso privačiam medicinos paslaugų sektoriui. Suprantama, jog už suteiktas paslaugas reikia sumokėti nurodytą sumą pinigų arbą dalį jos, kadangi kai kuriais atvejais galima kompensacija iš Valstybinės ligonių kasos. Aišku, galbūt kai kas pasipiktintų: „Kam aš privalau mokėti antrą kartą, jei už sveikatos priežiūros paslaugas, kaip ir kiekvienas dirbantysis, moku kas mėnesį?“ Kiekvieno teisė rinktis: galima naudotis nemokamomis valstybinių medicinos įstaigų paslaugomis ir savo piniginę atverti tik išimtiniais atvejais. Tačiau reikia nepamiršti, jog šiandieninėje sveikatos sistemoje vis dar gaji padėtis, kai į eilinį pacientą žiūrima iš aukšto…Į vokelį įdėti pinigai situaciją gali kiek pagerinti, tačiau ar tai mus tenkina? Galbūt geriau sumokėti oficialią nurodytą pinigų sumą ir džiaugtis tikrai kokybiškomis paslaugomis: tarkime, privatus diagnostikos centras yra aprūpintas moderniausia gydymo technika, kurios dėka įvairūs sveikatos sutrikimai diagnozuojami pačioje jų vystymosi pradžioje.

Sakote, jog ir tų privataus medicininio sektorių „žaidėjų“ yra devynios galybės ir Jums kol kas apsisprendimo dar nepalengvinome? Skubame taisytis.

Didesnis miestas – geriau?

Ar medicinos centrai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje yra būtinai geresnis pasirinkimas nei mažesniame mieste įsikūrusieji? Žinoma, net ir mažame miestelyje gali pasitaikyti „perliukas“ – puikus specialistas tiek profesionalumo, tiek asmeninių gebėjimų prasme. Tačiau tiesa ta, jog didmiesčiai pritraukia didesnį kiekį gerų specialistų – juk Jums būtent to ir reikia, ar ne? Negana to, didieji medicinos centrai aprūpinti modernesne įranga.

Renkuosi žmogų ar gydymo įstaigą?

Pirmenybę reikėtų teikti konkrečiam specialistui. Tad, savaime suprantama, gali tekti paklaidžioti iš vieno medicinos centro į kitą – galbūt vienur atliekama itin kokybiška diagnostika, o kitur – puikios reabilitacijos paslaugos.

Sveikata rūpintis būtina. Aišku, to padaryti savarankiškai negalėsite – pasirinkite tinkamiausius pagalbininkus.

error: Turinys yra saugomas !!