Naujienos

Kuo imponuoja privačios gydymo įstaigos?

Atrodytų, jog kiekvienas dirbantis asmuo, kas mėnesį mokantis nustatyto dydžio įmoką į Privalomojo sveikatos draudimo fondą, gali būti ramus, jog jis pats bei nepilnamečiai vaikai, sustreikavus sveikatai (aišku, geriau kad to nenutiktų arba negalavimai būtų menki), gaus tinkamą medicininę pagalbą. Tačiau dažnas iš savo patirties gali pasakyti, jog toli gražu ne visada taip yra – nemokamas gydymas, pasirodo, tampa vos ne neįkandamas, o tos paslaugos, kurios nieko nekainuoja, nėra atliekamos kokybiškai arba jų tenka laukti visą amžinybę. Su tokia realybe pasitinka valstybinio sektoriaus gydymo įstaigos, tad, nieko keisto, jog privatūs medicinos centrai sulaukia vis daugiau populiarumo tarp pacientų…

Prieš kurį laiką į privatų sektorių buvo žiūrima nepatikliai – atrodė, jog ten dirbantieji tesiekia pasipelnyti iš naivių žmonių. Tačiau dabartiniu metu privati klinika, lyginant su valstybinėmis gydymo įstaigomis, tampa traukos centru ne tik jaunų asmenų, bet ir vyresnio amžiaus žmonių rate. Pastarųjų populiarumo paslaptis labai paprasta – kokybė ir patogumas.

  • Privačios klinikos yra aprūpintos gerokai modernesne medicinine įranga nei „sesės“ valstybininkės, tad pacientui gali būti pasiūlyta atlikti pačius įvairius tyrimus, kurių rezultatai būna patikimi. Valstybinėse poliklinikoje, tikriausiai niekas neprieštaraus, technika gerokai pasenusi, kai kuriems tyrimams apskritai nėra sąlygų atlikti (neretai tokiu atveju pacientai siunčiami ne kur nors kitur, bet pas kolegas į privačias įstaigas) arba pastarųjų rezultatai yra su didele paklaida, o pats procesas – nemalonus ir netgi kenksmingas pacientui.
  • Niekam ne paslaptis, jog, tarkime, privati klinika Vilniuje privilioja ne vieną medicinos darbuotoją, anksčiau teikusį medicininę pagalbą valstybinėje įstaigoje. Dažnas atvejis, kai tie patys asmenys darbuojasi ir ten, ir ten. Kaip bebūtų, yra stengiamasi, jog medikai būtų profesionalūs tiek savo srityje, tiek ir gebėtų tinkamai bendrauti su pacientais: pastarieji moka nustatyto dydžio mokestį už kiekvieną paslaugą, tad, iškilus nepasitenkinimui, jie gali nuspręsti naudotis kitos įstaigos paslaugomis. Konkurencija šiuo atveju yra „variklis“, verčiantis privačias gydymo įstaigas rūpintis savo atliekamo darbo kokybe.
  • Privati klinika Kaune, Klaipėdoje ar kitame Lietuvos mieste patogi dar ir savo lankstumu pacientų atžvilgiu. Įsivaizduokite, kaip sudėtinga dirbančiam asmeniui suplanuoti vizitą pas reikiamą specialistą apžiūrai ar tyrimo atlikimui – gerai, jei vadovai šiuo atveju yra sukalbami ir išleidžia be jokių problemų. O ką daryti priešingu atveju, kai medikų darbas poliklinikoje sutampa su „normalių“ žmonių laiku (tai yra maždaug iki 17 valandos?) Dažna privati klinika vilioja pacientus kur kas patogesniu darbo laiku. Dažnas atvejis, kai medikas (ypač tas, pas kurį lankomasi reguliariai), sutinka pasėdėti bei palaukti paciento ir po savo darbo valandų arba nesipriešina vizitams ir ne darbo laiku.
  • Dar vienas nenuginčijamas pliusas privataus medicinos sektoriaus „sąskaitoje“ – įvairiapusių paslaugų teikimas. Aišku, yra privačių klinikų, besiorientuojančių išimtinai į vieną sritį, tarkime, akių ar priklausomybės ligų klinika. Tačiau didelė dalis aprėpia kur kas didesnį asortimentą – pradedant šeimos daktaro konsultacija ir baigiant įvairiais tyrimais. Vėlgi, tai labai patogu, kadangi vienu vizitu metu galima nuveikti daug. O ir eilės dažniausiai nėra labai didelės.

Jei esate žmogus, vertinantis savo laiką bei norintis sulaukti kokybiškų medicinos paslaugų – pasidomėkite apie Jums strategiškai patogioje vietoje esančių privačių klinikų darbo kokybę (ir šiame sektoriuje yra tas vadinamas „šaukštas deguto“). Aišku, galbūt Jums pasisekė, ir esate tas laimingasis, atradęs nerealų specialistą valstybinėje poliklinikoje…


error: Turinys yra saugomas !!