Sveika oda – pats tobuliausias makiažas
Leisk pažvelgti į tavo odą ir pasakysiu, kas esi tu. Odos būklė sufleruoja apie žmogaus gyvenimo būdą, išduoda ligas ar net charakterio ypatybes. Sveika oda – visų siekiamybė, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties (aišku, dailioji lytis tuo suinteresuota labiausiai).
Odos priežiūros pradžios “taškas” – odos tipo nustatymas
Odos tipas – tai klasifikacija, paremta odos išvaizda bei savybėmis. Koks yra mūsų odas tipas, privalu žinoti kiekvienam. Ir ne tik dėl smalsumo. Tai – tinkamos odos priežiūros pagrindas.
Normali. Idealiausias variantas, kuriuo, deja, dažniausiai džiaugiamasi tik vaikystėje. Tai – reikiamą drėgmės bei riebalų pusiausvyrą turinti oda, be matomų porų, skaisti bei lygi.
Riebi. Riebalinės liaukos gamina per daug riebalų, tačiau galimas ir drėgmės trūkumas. Poros plečiasi, kemšasi, formuojasi spuogai bei inkštirai. Riebi veido oda gali būti užprogramuota genetiškai (šios dovanėlės sulaukiama paauglystėje), tačiau ši problema atsiranda ir dėl netinkamos veido priežiūros. Turintys šį tipą gali džiaugtis sveika oda, tačiau būtina kruopščiai valyti odą, saugant ją nuo riebalų pertekliaus bei raginio sluoksnio formavimosi.
Mišri. Vadinamoji T zona (vidurinė veido dalis) – riebi, skruostai – sausi, reikalaujantys papildomo drėkinimo. Tai – dažniausiai sutinkamas odos tipas.
Sausa. Rečiausias odos tipas, pasižymintis drėgmės bei riebalų trūkumu. Kovojančios su spuogais, už tokią odą, atrodo, bet ką atiduotų, tačiau metams bėgant ir tinkamai ja nesirūpinant, pasireiškia pastarosios trūkumai – ankstyvos raukšlės, suglebimas, išsausėję bei paraudę plotai.
Jautri oda. Tai – pats įnoringiausias odos tipas, prieš netinkamą priežiūrą “maištaujantis” paraudimu, dirglumu, perštėjimu, pleiskanojimu. Jautri oda išskiria per mažai riebalų, tad apsauginis sluoksnis yra itin plonas bei neatsparus ne tik išorinės aplinkos veiksniams (vėjas, karštis, šaltis), bet ir emocinei žmogaus būsenai (stresas, pyktis ir kita). Norint džiaugtis sveika oda, būtina rinktis specialiai jautriai odai skirtas priemones, atsargiai elgtis su naujų produktų išbandymu.
Kiekvienam odos tipui būtinos kasdienio valymo priemonės ir drėkinamieji/maitinamiei kremai, tačiau šios turi būti pasirinktos priklausomai nuo odos ypatybių. Jei įsigytą gaminį oda akivaizdžiai “nurašo” (raudonis, bėrimas, perštėjimas ir kiti nemalonūs simptomai), šį būtina kuo skubiai išmesti ir ieškoti kito, odai tinkančio, priešingu atveju galimos skaudžios pasekmės.
Universalūs odos priežiūros ypatumai
Krūtinės dydis, ūgis ir plaukų spalva yra “užprogramuoti” genetiškai. O kaip su oda? Šios tipas taip pat yra paveldimas, tačiau sveika oda pasiekiama tinkama jos priežiūra: galite tiesiog sėdėti sudėjus rankas ir skųstis dėl varginančių inkštirų, tačiau naudą atneš tik sąmoningi veiksmai.
Norintys džiaugtis sveika oda, turėtų vadovautis žemiau pateiktais patarimais:
- Miego svarba. Odos sveikata bei grožis yra proporcingas poilsio kokybei: per parą būtina miegoti 6-8 valandas.
- Mūsų mitybos įpročiai, pažvelgus į veido odą, pasirodo kaip ant delno. Kasdieniame racione turėtų būti subalansuotas kiekis baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų bei mineralinių medžiagų. Odos puoselėjimui reikalingi C, E, A, B, K, PP, D grupės vitaminai, selenas, cinkas – jei šių natūraliai negaunama su maistu, reikėtų vartoti atitinkamus papildus.
- Fizinis aktyvumas. Judėjimas svarbus visapusiam organizmo funkcionavimui, odos būklė – ne išimtis. Odai būtinas grynas oras, tad treniruotės lauke – idealus variantas.
- Gyvenimas be žalingų įpročių. Nikotinas skatina ankstyvą odos senėjimą, alkoholis – kapiliarų plėtimąsi, odos spalvos pokytį. Ar tai – ne pakankama motyvacija žalingų įpročių išbraukimui iš savo gyvenimo?