Naujienos

Kanapių aliejus – legali grožio puoselėjimo priemonė

kanapiu aliejus

Išgirdę sakinyje minint kanapes, nepulkite iš karto galvoti apie nelegalius reikalus ir už tai gresiančią teisinę atsakomybę. Prieš daugelį metų šis pluoštinis augalas lietuvių buvo vertinamas kaip natūrali sveikatos stiprinimo bei grožio puoselėjimo priemonė, tačiau dėl pastarojo pritaikymo narkotikų pramonėje buvo nepelnytai nugramzdintas užmarštin. Visgi, išaugus ekologiškos kosmetikos populiarumui, kanapių aliejus ir kiti iš šio augalo gaminami produktai vėl grįžta į mūsų namus. Svarbiausia – legaliai. Teisės aktai nedraudžia auginti naminių pluoštinių kanapių ir šių nelaiko narkotikais (dėl nedidelio tetrahidrokanabinolio kiekio).

Šiek tiek apie kanapių aliejų

Viena iš kanapių apdorojimo galimybių – kanapių aliejus, pasižymintis žalsva spalva, maloniu, riešutus primenančiu kvapu bei skoniu. Buteliukyje esančios tamsios nuosėdos neturėtų skatinti abejoti produkto kokybe: pastarosios atsiranda dėl aliejaus spaudimo natūraliu būdu (šaltasis spaudimas, jokio rafinavimo ar dezodoravimo).

Kanapių aliejaus sudėtis išties turtinga: aminorūgštys, proteinai, riebiosios Omega 3 ir Omega 6 rūgštys (pastarųjų santykis 3:1 idealiai atitinka organizmo poreikius šių medžiagų atžvilgiu), chlorofilas, puokštė mikroelementų (cinkas, geležis, kalcis, magnis ir kita) bei vitaminų (A, B1,B2,B3,B6,C,D,E).

Kanapių aliejus – puikus pasirinkimas nusprendusiems pradėti pažintį su natūralia kosmetika. Reguliariai vartodami šį produktą, netruksite pastebėti malonių pokyčių, susijusių su oda, plaukais bei figūros linkiais.

Kaip kanapių aliejus veikia…

plaukus?

  • aprūpina svogūnėlį reikiamomis medžiagomis, dėl to plaukai tampa puresni, švelnesni, minkštesni, blizgūs ir pastebimai tvirtesni;
  • idealiai tinka moterims, svajojančioms apie ilgus plaukus (aktyvinamas pastarųjų augimas);
  • rekomenduojamas naudoti kaip šukuosenos formavimo priemonė: nepaklusnūs plaukai tampa glotnesni, paslankesni, padidėja jų apimtis.

Norint naudoti kanapių aliejų kaip kaukę, rekomenduojama šį pašildyti (taip aktyvinamos sudėtyje esančios veikliosios medžiagos) ir, įmasažavus į plaukus, palaikyti bent pusę valandos (siekiant didesnio efekto – per naktį). Bandant susidoroti su neklusniais plaukais, užtenka šiuos iššukuoti šukomis, išteptomis kanapių aliejumi.

odą?

  • kanapių aliejus, pasižymintis drėkinamuoju bei priešuždegiminiu poveikiu, rekomenduojamas kaip gydomoji priemonė esant egzemai, žvynelinei bei kito pobūdžio odos pažeidimams.
  • aliejus drėkina bei maitina, tačiau nekemša porų, dėl to rekomenduojamas bandant atsikratyti inkštirų bei užkertant kelią naujų susidarymui.
  • sausos odos savininkai bei tie, kurie karts nuo karto susiduria su odos išsausėjimo problema, šį aliejaus tiesiog privalo turėti po ranka: kanapės laikomos vienu stipriausių natūralių drėkiklių, galinčių subalansuoti odos drėgmės pusiausvyrą.
  • aliejus idealiai tinka vyresnio amžiaus moterims (aišku, ir vyrams, neabejingiems savo išvaizdai), norinčioms ilgiau išlaikyti sveiką ir gražią odą: gerinama odos medžiagų apytaka, užtikrinamas optimalus drėgmės kiekis, skatinamas odos ląstelių atsinaujimo procesas.
  • tinkamas mėgaujantis saugiomis saulės voniomis: kanapių aliejumi ištepta oda apsaugoma nuo žalingo ultravioletinių spindulių poveikio, tačiau netrukdoma patekti vitaminui D, vaidinančiam svarbū vaidmenį siekiant dailaus įdegio.
  • tinkamas išsausėjusių padų ir kulnų priežiūrai.
  • norint nuraminti sudirgusią odą, naudojama kaip priemonė po skutimosi.
  • gali būti naudojamas vietoj lūpų vazelino: pastarosios minkštinamos, drėkinamos, saugomos nuo sutrūkinėjimo, skatinamas pūslėlinės gijimo procesas.

Kanapių aliejus kaip odos priežiūros priemonė gali būti vartojamas grynas ar kaip naminių kosmetikos gaminių komponentas.

figūrą?

  • kanapių aliejus gali padėti apgauti skrandį ir išvengti nuolatinio landžiojimo po šaldytuvą: pastarasis slopina alkį ir garantuoja ilgai trunkantį sotumo jausmą.
  • atrodo, jog kiekvienas suvalgytas kąsnis nusėda ant šlaunų ar pilvo? Problema dažniausiai slypi medžiagų apykaitos sutrikime. Iš kanapių sėklų spaustas aliejus laikomas vienu iš produktų, efektyviai prisidedančių prie šio proceso spartinimo. Tai – viena iš dailios figūros sąlygų.
  • kanapėse esančios skaidulinės medžiagos veikia kaip organizmo šluota: išvalo kūną nuo susikaupusių toksinų, padeda išspręsti vidurių pūtimo bei užkietėjimo problemas.
  • kanapės gali padėti kovoti su nenuvaldomu saldumynų potraukiu (jose esančios medžiagos spartina gliukozės virsmą į energiją).
  • reguliarus kanapių aliejaus vartojimas suteikia energijos, reikalingos sportuojant (be sporto, kaip žinia, dailių kūno linijų suformuoti nepavyks).

Kanapių aliejumi gardinkite ne tik salotas – kelis šaukštelius šio produkto išgerkite kasdien kartu su pagrindiniu patiekalu. Taip ne tik pajusite greičiau ateinantį bei ilgiau užsibūnantį sotumo jausmą, bet ir puoselėsite savo kūną iš vidaus.


error: Turinys yra saugomas !!