Drėkinanti veido kaukė bei kitos odą drėkinančios priemonės būtinos nepriklausomai nuo odos tipo ar metų laiko
Ne paslaptis, jog kiekvienas iš mūsų, o ypač – moteriškosios giminės atstovės, norėtų sulaukti komplimento, jog atrodome gerokai jauniau nei pagal tikrąjį amžių įprasta. Apie kito žmogaus metus dažniausiai sprendžiama pagal jo veidą: drėkinanti veido kaukė bei kita odą drėkinanti bei puoselėjanti kosmetika stipriai įtakoja, jog kontrastas tarp realaus vaizdo bei formalių skaičių asmens tapatybės dokumente būtų kuo labiau nutolęs į teigiamą pusę.
Odai sausėjant, senstame ir mes…
Faktas, jog kūdikio organizme vandens yra net 74 proc., o seno žmogaus – vos 60 proc., kalba pats už save: sumažėjus drėgmės kiekiui odoje, ši plonėja, netenka stangrumo ir pasensta. Organizmui pritrūkus vandens, pradeda tirštėti ląstelės citoplazminis skystis. Ląstelių metabolizmo procesas sulėtėja, mažėja deguonies kiekis, organizme užsilaiko medžiagų apykaitos produktai. Kapiliarių sienelės kietėja, ląstelės, kurių maitinimo procesas sutrinka, ima nykti. Visas šis liūdnas “spektaklis” vyksta ne tik giliai organizme – ant odos išryškėja akivaizdžios pasekmės: ši išsausėja, suglemba, formuojasi raukšlelės. Tačiau jokiu būdu negalima susitaikyti su šia problema ir bejėgiškai nuleisti rankas: įsiklausymas į odos poreikius (šiuo atveju tai yra odos dehidratacija, kurią panaikina tinkamai parinkta ir reguliariai naudojama drėkinanti veido kaukė, kremai bei kita kosmetika) gali situaciją kardinaliai pakeisti.
Kodėl oda sausėja?
Drėkinanti veido kaukė dėmesio sulaukti turėtų ne tik “suskambus pavojaus varpams” – kai dehidratacijos procesas yra pažengęs toli, šį sustabdyti bei panaikinti jo padarinius yra kur kas sudėtingiau nei užbėgti galimai problemai už akių. Kokiais atvejais turėtume skirti ypatingą dėmesį odos drėkinimui?
- turint genetiškai nulemtą sausą odos tipą. Tačiau ir normalios ar net riebios odos savininkai neturėtų ramiai sėdėti sudėję rankų – netinkama odos priežiūra ar aplinkos dirgikliai lemia, jog oda pradeda sausėti.
- odą veikiant nepalankiems aplinkoms veiksniams – šalčiui, vėjui, ultravioletiniams saulės spinduliams.
- su maistu negaunant visų būtinų medžiagų, vitaminų, mineralų bei vartojant per mažai vandens.
- piktnaudžiant kava, alkoholiu, nikotinu.
- vykstant natūraliam organizmo senėjimo procesui, kurio metu nyksta kalogeninės odos skaidulos, mažėja hialuroninės rūgšties ir keramidų, “aptingsta” riebalinių liaukų darbas – odos savybė sulaikyti drėgmę savyje pastebimai silpnėja.
Kaip išsaugoti odos drėgmę?
Faktas, jog turime skrupulingai rūpintis odos drėkinimu, nėra farmacijos ar kosmetikos įmonių atstovų bandymas įsiūlyti brangias priemones ar procedūras. Priešingai, reguliariai naudojama drėkinanti veido kaukė bei kita “amunicija” gali padėti užbėgti už akių rimtesnių padarinių atsiradimui, kurių pašalinimui vėliau reikalingos gerokai didesnės piniginės bei laiko investicijos.
Specialiai odos drėkinimui sukurta kosmetika praturtinta medžiagomis, kurios padeda ląstelėms išlaikyti vandenį epidermyje ir dermoje. Neretai ši kosmetika ne tik drėkina, bet taip pat užtikrina ir visapusį odos maitinimą.
Dažnai sutinkami mitai, neva drėkinanti veido kaukė nereikalinga turint riebią odą ar atšalus orams. Iš prigimties sausos odos savininkams odos drėkinimas yra tarsi savaime suprantamas ritualas, kuriam nusižengus gresia fizinis diskomfortas bei nepatrauklios estetinės pasekmės. Tuo tarpu “riebiaodžiams” tai gali būti naujiena. Tačiau ir šie privalo naudoti kosmetines priemones, užtikrinančias odos drėgmės pusiausvyrą (aišku, pritaikytas specialiai jų veido tipui). Žiemą jokiu būdu neužtenka nuo žvarbaus šaltuko saugančio riebaus kremo – būtinas ir drėkinamasis, kuris naudojamas kaip pagrindas maitinamajam. Rekomenduojama nepamiršti ir intensyviai drėkinančios kaukės – šią galite įsigyti tiek kosmetikos parduotuvėje, tiek ir pasigaminti patys. Tik laikantis šių patarimų, galėsite pamiršto odos šerpetojimą, niežulį, suglebimą bei kitus nemalonius požymius, bylojančios apie odos “troškulį”.